Uczcij chrzest w szaliku
materiały prasowe

Wśród pamiątek, którymi Polacy będą mogli uczcić 1050. rocznicę chrztu Polski, oprócz takich gadżetów, jak koszulki z hasłami towarzyszącymi obchodom czy kubki z okolicznościowymi logotypami, znajdą się także stadionowe szaliki w barwach narodowych. Każdy szalik będzie z jednej strony czerwony z białym napisem „Polska”, z drugiej zaś, na białym tle, będzie widniał czerwony napis „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Słowa te mają nawiązywać do tytułu jubileuszowej pieśni stworzonej z myślą o obchodach przez Leopolda Twardowskiego.

Jak podkreślają organizatorzy obchodów, ten nieodłączny gadżet stadionowy ma świadczyć o dumie z ojczyzny i wskazywać na chęć wspólnego świętowania. – Skoro organizujemy wydarzenie na stadionie, bo w Poznaniu nie ma żadnego innego miejsca mogącego pomieścić taką liczbę osób, to uznaliśmy, że taki szalik będzie idealnym rozwiązaniem – podkreślał w rozmowie z PAP Przemysław Terlecki, koordynator obchodów w archidiecezji poznańskiej.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj