Polityka i obyczaje
Z ostatniej strony
Polityka

Z okazji Światowych Dni Młodzieży wydany został przewodnik „Ambasador polskości”, którego zawartość przedstawiła Magdalena Środa w „Gazecie Wyborczej”: „Polska jest słusznie pokazywana jako kraj zamieszkany przez bociany, świętych i kochające się rodziny, dla których zbieranie grzybów jest czymś więcej niż obyczajem narodowym. To styl życia. Polska to również kraj patriarchalny, teokratyczny, gdzie dzieje wyznaczone są przez walki i sukcesy różnych mężczyzn, a rok – przez cykl świąt religijnych i wojskowych (najważniejsze to Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych)”.

Piotr Zychowicz, autor kontrowersyjnych książek historycznych, w „Najwyższym Czasie!”: „Kiedy napisałem książkę »Obłęd’44«, pisowscy funkcjonariusze medialni wyli, że zrobiłem przykrość weteranom Powstania. Teraz, gdy PiS znalazł się w konflikcie z powstańcami, ci sami funkcjonariusze donoszą, że powstańcy to stare dziady, które na niczym się nie znają.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj