Z życia sfer
Jest tak, jak nie jest
Minister Waszczykowski ogłosił w radiu, że katastrofa smoleńska „nie miała takiego przebiegu, jaki miała, i będziemy tę świadomość przekazywać”.

To istotna zmiana w stanowisku PiS, bo jeszcze jakiś czas temu katastrofa smoleńska w opinii PiS miała taki przebieg, jaki miała, chociaż rzecz jasna był to przebieg zupełnie inny od tego, który usiłowała Polakom narzucić PO i jej media.

Obecnie minister Waszczykowski poszedł dalej i – jeśli go dobrze rozumiem – nadal nie wyklucza, że katastrofa smoleńska jakoś przebiegała, wątpi natomiast, aby jej przebieg był taki, jaki był. Waszczykowski po prostu uważa, że dla tej katastrofy będzie lepiej, jeśli zacznie przebiegać zgodnie z programem politycznym PiS. Ma to zagwarantować powołana przez Antoniego Macierewicza specjalna podkomisja rządowa. Rzeczywiście, po pierwszych tygodniach prac tej podkomisji wyraźnie widać, że nie ma szans na to, aby katastrofa smoleńska miała taki przebieg, jaki miała.

Po słowach Waszczykowskiego rodzi się pytanie, czy również inne wydarzenia z najnowszej historii Polski miały taki przebieg, jaki miały? Z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego i innych liderów PiS wynika, że nie, co prowadzi do przygnębiającego wniosku, że w przeszłości wszystko nie było nie tak, jak było (sprawę tę bada już IPN), a teraz nie jest tak, jak jest, tylko tak, jak nie jest.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj