Mizerski na bis
Demokracja dla osób starszych
Trwa porządkowanie polskiego parlamentaryzmu w poszczególnych grupach wiekowych.
Polityka

Po uporządkowaniu działania Sejmu i Senatu PiS zabrał się za przywoływanie do porządku Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, utworzonego w zeszłym roku w związku z Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. Nieoficjalnie mówi się, że w kolejce do zrobienia porządku czeka także urządzany każdego 1 czerwca Sejm Dzieci i Młodzieży.

Podczas zeszłorocznych obrad, do których doszło w sali Sejmu, Obywatelski Parlament Seniorów przyjął deklarację o najważniejszych problemach starszych osób. Czy do skutku dojdą tegoroczne obrady – nie wiadomo, gdyż inicjatywę torpeduje obecna władza. Szczególnie niechętna demokracji seniorów jest sejmowa Komisja Polityki Senioralnej ze słynną z głosowania na cztery ręce posłanką Zwiercan na czele. Komisja cofnęła swój patronat nad obradami Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, ponieważ posłance Zwiercan nie spodobał się sposób wyłaniania delegatów, polegający na tym, że o składzie osobowym parlamentu decydują sami seniorzy (poprzez swoje organizacje, które wskazują delegatów).

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj