Średniowiecze kontra mechatronika
Maciej Lasek
Krystian Maj/Forum

Maciej Lasek

Specjalizujący się w średniowieczu historyk i wiceminister obrony narodowej zwrócił się do Wojskowej Akademii Technicznej z sugestią odebrania doktoratu Maciejowi Laskowi, byłemu przewodniczącemu Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Uczelnia choć wojskowa i finansowana z pieniędzy resortu, ministra nie posłuchała. Kiedy dokładnie wpłynęło pismo i jak zostało uzasadnione przez ministra Wojciecha Fałkowskiego, nie wiadomo, bo rzecznik uczelni zajęta była innymi czynnościami. Nieoficjalnie mówi się, że minister Fałkowski uznał, że dr Lasek nie jest godny tytułu doktora za swoją działalność przy badaniu przyczyn katastrofy smoleńskiej. – Nie dostałem żadnego oficjalnego dokumentu na ten temat. Sprawę znam tylko z przekazów ustnych, ale wygląda na to, że pan prof. Fałkowski miał zastrzeżenia do mojej wiedzy z zakresu fizyki i mechaniki lotu – tłumaczy Lasek.

Nad sprawą odebrania doktoratu, który 15 lat temu Lasek obronił na WAT, pochyliła się rada Wydziału Mechatroniki uczelni.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj