Mizerski na bis
Macierewicz leci w kosmos
Nie jest jasne, co Antoni Macierewicz zamierza za pomocą ukraińskiej technologii w kosmosie osiągnąć.
Polityka

Równolegle z wdrażaniem głębokich zmian w wojsku Antoni Macierewicz prowadzi działania idące w zupełnie innym kierunku. Jak dowiadujemy się z „Gazety Polskiej Codziennie”, kierunkiem tym jest kosmos.

Uważam, że dla tego ambitnego polityka jest to kierunek naturalny i, prawdę mówiąc, zdziwiłbym się, gdyby go nie obrał. Do tej pory przeszkodą w penetracji kosmosu był brak funduszy, ale gazeta uspokaja, że szef MON zamierza penetrować tanio, wykorzystując do tego kosmiczne możliwości Ukrainy, posiadającej niezbędną myśl technologiczną i dostęp do rakiet. „Wspólne prace nad potencjałem kosmicznym nabierają tempa” informuje „GPC”, zapewniając, że polskie wojsko mogłoby bardzo skorzystać na posługiwaniu się tanią ukraińską techniką kosmiczną. Wprawdzie zdaniem gazety „ukraiński sprzęt jest już mocno wyeksploatowany”, ale moim zdaniem nie ma powodu do niepokoju, bo to oznacza, że to sprzęt sprawdzony i wiadomo, że w kluczowym momencie zadziała.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj