Polityka i obyczaje
Z ostatniej strony
Polityka

Roman Giertych poinformował na Twitterze, że Fundacja Centrum Europejskie Natolin, w której radzie zasiada Jacek Saryusz-Wolski, właśnie otrzymała od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego 248 820 zł na projekt o nazwie „Zasoby humanistyki dla budowy i doskonalenia zintegrowanego modelu zarządzania państwem w świetle dynamiki kryzysów i zagrożeń. Dialog humanistyki i administracji a wyzwania dla Polski”. Szefem resortu nauki jest Jarosław Gowin, który nie kryje, że był pomysłodawcą wystawienia Saryusza-Wolskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Kogoś coś dziwi?

Paweł Kowal, były wiceminister spraw zagranicznych, przypomina w „Rzeczpospolitej”: „Kilka tygodni po wyborze Karola Wojtyły na papieża KGB dowodziło, że jest on proniemiecki. W końcu poparcie niemieckich kardynałów przeważyło szalę zwycięstwa podczas drugiego konklawe. Tak samo widziano rolę kard. Wyszyńskiego. (...) Antyniemiecka retoryka to choroba polskiej polityki, która wraca co kilka lat jak niedoleczony wirus”.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj