Minister Patryk Jaki: twarz nowej sprawiedliwości
Jaki jest najlepszy
11 maja Patryk Jaki na swoje 32. urodziny dostał prezent od Beaty Szydło – nominację na szefa komisji reprywatyzacyjnej. Nowo powołanego organu, który ma wyjaśnić afery związane z reprywatyzacją warszawskich nieruchomości.
Wiceminister sprawiedliwości i prawa ręka Ziobry w resorcie to jeden z najczęściej goszczących w mediach polityków obozu władzy.
Krystian Maj/Forum

Wiceminister sprawiedliwości i prawa ręka Ziobry w resorcie to jeden z najczęściej goszczących w mediach polityków obozu władzy.

Traktuję to jako wielkie zobowiązanie do walki o lepszą Polskę” – napisał na Facebooku Jaki. Nie zwykł unikać patosu; w niedawnym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” oznajmił, że zatrzymanie islamizacji to jego Westerplatte.

Wiceminister sprawiedliwości i prawa ręka Zbigniewa Ziobry w resorcie to jeden z najczęściej goszczących w mediach polityków obozu władzy. Jego notowania poszły w górę na tyle, że zaczęło się o nim mówić w kontekście walki o prezydenturę Warszawy. Zwłaszcza że PiS nie ma oczywistego kandydata, a Jarosław Kaczyński powiedział ostatnio, że w wyborach samorządowych trzeba postawić na młodych.

Pytany o to w TVN 24 Jaki odparł, że nie ma takich planów, ale zaznaczył, że w polityce niczego nie można wykluczyć. Kariera Jakiego zdaje się skądinąd potwierdzać tę banalną tezę. Mimo młodego wieku wiceminister przeszedł długą drogę – od młodzieżówki PiS przez PO, ponownie PiS, Solidarną Polskę w wydaniu antyPiS po Solidarną Polskę podporządkowaną PiS.

Patryk nie pali się do walki o Warszawę, wie, że jest słoikiem. Atutem mogłoby być doświadczenie w samorządzie – mówi jego znajomy z Solidarnej Polski. W PiS temat kandydatury Jakiego budzi mieszane uczucia. – Moglibyśmy powtórzyć kampanię Lecha Kaczyńskiego z 2002 r., a motywem przewodnim byłaby walka z dziką reprywatyzacją – uważa posłanka PiS.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną