Polityka i obyczaje
Z ostatniej strony
Polityka

Wywiad bp. Tadeusza Pieronka w „Rzeczpospolitej” trzeba zacytować: „Mieszkam przy krakowskiej katedrze i widzę miesięcznice, które nie odbywają się już co miesiąc, ale dwa razy w miesiącu, bo również w miesięcznicę pochówku pary prezydenckiej na Wawelu. (…) Miesięcznice smoleńskie to czysta polityka. Podczas przemówień nie ma słów o ofiarach katastrofy i samym Smoleńsku. (…) To, co się tam słyszy podczas wystąpień, to włosy dęba stają na głowie. (…) Od początku mówiłem, że pochówek na Wawelu był błędem. Tworzy się kult. (…) Bezprawie i niesprawiedliwość jeszcze dużo rzeczy wymyśli”.

Jan Rokita we „Wprost” trochę się dziwi: „Można było odnieść wrażenie, że jeśli prawica dojdzie kiedyś do władzy, to otwartość i życzliwość Polski wobec prześladowanych Czeczenów mogą się tylko zwiększyć. Stało się odwrotnie. Dawni przyjaciele Czeczenów zostali ministrami PiS i nadgorliwymi wrogami wszystkich muzułmańskich przybyszów.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj