Lista posłów, którzy głosowali za ustawą o Sądzie Najwyższym. Zachowaj i zapamiętaj
Za ustawą o Sądzie Najwyższym głosowało w sumie 235 posłów, przeciw było 192. 23 wstrzymało się od głosu. Jak zapowiadał w wywiadzie dla TVP Info Jarosław Kaczyński, ustawę o SN jeszcze w trakcie trwającego posiedzenia parlamentu ma przyjąć także Senat.
Oto nazwiska posłów PiS i opozycji, którzy przyczynili się do uchwalenia ustawy o Sądzie Najwyższym:
Posłowie PiS:
1. |
Abramowicz Adam |
2. |
Adamczyk Andrzej |
3. |
Andzel Waldemar |
4. |
Arciszewska-Mielewczyk Dorota |
5. |
Ardanowski Jan Krzysztof |
6. |
Arent Iwona |
7. |
Ast Marek |
8. |
Babalski Zbigniew |
9. |
Babiarz Piotr Łukasz |
10. |
Babinetz Piotr |
11. |
Bartosik Ryszard |
12. |
Bartuś Barbara |
13. |
Bąk Dariusz |
14. |
Bernacki Włodzimierz |
15. |
Bielecki Jerzy |
16. |
Błaszczak Mariusz |
17. |
Bogucki Jacek |
18. |
Borowiak Joanna |
19. |
Borowiec Agata |
20. |
Borys-Szopa Bożena |
21. |
Brudziński Joachim |
22. |
Bubula Barbara |
23. |
Buczak Wojciech |
24. |
Buda Waldemar |
25. |
Burzyńska Lidia |
26. |
Chmielowiec Zbigniew |
27. |
Cicholska Anna |
28. |
Cieślak Michał |
29. |
Cymański Tadeusz |
30. |
Czabański Krzysztof |
31. |
Czarnecki Przemysław |
32. |
Czarnecki Witold |
33. |
Czartoryski Arkadiusz |
34. |
Czech Anna |
35. |
Czerwińska Anita |
36. |
Czochara Katarzyna |
37. |
Dobrzyński Leszek |
38. |
Dolata Zbigniew |
39. |
Duda Antoni |
40. |
Duda Elżbieta |
41. |
Duda Jan |
42. |
Duszek Marcin |
43. |
Dworczyk Michał |
44. |
Dziedziczak Jan |
45. |
Dziuba Tadeusz |
46. |
Dziuk Barbara |
47. |
Falfus Jacek |
48. |
Filipiak Ewa |
49. |
Galemba Leszek |
50. |
Gawron Andrzej |
51. |
Giżyński Szymon |
52. |
Glenc Teresa |
53. |
Gliński Piotr |
54. |
Głębocki Konrad |
55. |
Głuchowski Krzysztof |
56. |
Golińska Małgorzata |
57. |
Gołojuch Kazimierz |
58. |
Gonciarz Jarosław |
59. |
Gosiewska Małgorzata |
60. |
Gosiewski Jerzy |
61. |
Gowin Jarosław |
62. |
Gwiazdowski Kazimierz |
63. |
Hałas Teresa |
64. |
Horała Marcin |
65. |
Hrynkiewicz Józefa |
66. |
Jach Michał |
67. |
Jaki Patryk |
68. |
Janczyk Wiesław |
69. |
Janik Grzegorz |
70. |
Jędrysek Mariusz Orion |
71. |
Jurgiel Krzysztof |
72. |
Kaczorowska Alicja |
73. |
Kaczyński Jarosław |
74. |
Kaleta Piotr |
75. |
Kamiński Mariusz |
76. |
Kempa Beata |
77. |
Kilian Jan |
78. |
Kloc Izabela |
79. |
Kołakowski Lech |
80. |
Kołakowski Robert |
81. |
Kopcińska Joanna |
82. |
Kossakowski Wojciech |
83. |
Kosztowniak Andrzej |
84. |
Kowalczyk Henryk |
85. |
Kownacki Bartosz |
86. |
Kozanecka Ewa |
87. |
Krajewski Jarosław |
88. |
Krajewski Wiesław |
89. |
Krasulski Leonard |
90. |
Król Piotr |
91. |
Kruk Elżbieta |
92. |
Krupka Anna |
93. |
Kryj Andrzej |
94. |
Krynicka Bernadeta |
95. |
Kubiak Dariusz |
96. |
Kubiak Marta |
97. |
Kubów Krzysztof |
98. |
Kuchciński Marek |
99. |
Kurzępa Jacek |
100. |
Kwiecień Anna |
101. |
Kwitek Marek |
102. |
Latos Tomasz |
103. |
Latosiński Bogdan |
104. |
Leśniak Józef |
105. |
Lichocka Joanna |
106. |
Lipiec Krzysztof |
107. |
Lipiński Adam |
108. |
Lisiecki Paweł |
109. |
Ławniczak Tomasz |
110. |
Machałek Marzena |
111. |
Maciejewski Krzysztof |
112. |
Macierewicz Antoni |
113. |
Malik Ewa |
114. |
Małecki Jerzy |
115. |
Małecki Maciej |
116. |
Masłowska Gabriela |
117. |
Materna Jerzy |
118. |
Mateusiak-Pielucha Beata |
119. |
Matusiak Grzegorz |
120. |
Matusiewicz Andrzej |
121. |
Matuszewski Marek |
122. |
Matuszny Kazimierz |
123. |
Mazurek Beata |
124. |
Melak Andrzej |
125. |
Miazga Mieczysław |
126. |
Michałek Iwona |
127. |
Michałkiewicz Krzysztof |
128. |
Milczanowska Anna |
129. |
Milewski Daniel |
130. |
Moskal Kazimierz |
131. |
Mrówczyński Aleksander |
132. |
Mularczyk Arkadiusz |
133. |
Murdzek Wojciech |
134. |
Naimski Piotr |
135. |
Olejniczak Waldemar |
136. |
Olszówka Piotr |
137. |
Ołdakowski Adam |
138. |
Opioła Marek |
139. |
Ostrowski Krzysztof |
140. |
Osuch Jacek |
141. |
Paluch Anna |
142. |
Paul Jerzy |
143. |
Pawłowicz Krystyna |
144. |
Piechowiak Grzegorz |
145. |
Pięta Stanisław |
146. |
Piontkowski Dariusz |
147. |
Piotrowicz Stanisław |
148. |
Polaczek Jerzy |
149. |
Polak Marek |
150. |
Polak Piotr |
151. |
Porzucek Marcin |
152. |
Puda Grzegorz |
153. |
Pyzik Piotr |
154. |
Raczak Grzegorz |
155. |
Rafalska Elżbieta |
156. |
Rusecka Urszula |
157. |
Rzońca Bogdan |
158. |
Sasin Jacek |
159. |
Schmidt-Rodziewicz Anna |
160. |
Schreiber Grzegorz |
161. |
Schreiber Łukasz |
162. |
Sellin Jarosław |
163. |
Siarka Edward |
164. |
Skurkiewicz Wojciech |
165. |
Smirnow Andrzej |
166. |
Smoliński Kazimierz |
167. |
Sobecka Anna Elżbieta |
168. |
Sobierajski Czesław |
169. |
Soboń Artur |
170. |
Sośnierz Andrzej |
171. |
Sprawka Lech |
172. |
Stachowiak-Różecka Mirosława |
173. |
Starzycki Dariusz |
174. |
Stawiarski Bartłomiej |
175. |
Stawiarski Jarosław |
176. |
Strzałkowski Stefan |
177. |
Suski Marek |
178. |
Szałabawka Artur |
179. |
Szarama Wojciech |
180. |
Szczurek-Żelazko Józefa |
181. |
Szczypińska Jolanta |
182. |
Szefernaker Paweł |
183. |
Szewczak Jan |
184. |
Szlachetka Jarosław |
185. |
Szlachta Andrzej |
186. |
Szulowski Krzysztof |
187. |
Szwed Stanisław |
188. |
Szydełko Halina |
189. |
Szydło Beata |
190. |
Szymańska Ewa |
191. |
Szynkowski vel Sęk Szymon |
192. |
Szyszko Jan |
193. |
Śniadek Janusz |
194. |
Świat Jacek |
195. |
Tarczyński Dominik |
196. |
Tchórzewski Krzysztof |
197. |
Telus Robert |
198. |
Terlecki Ryszard |
199. |
Tobiszowski Grzegorz |
200. |
Tomaszewska Ewa |
201. |
Tułajew Sylwester |
202. |
Uruski Piotr |
203. |
Uściński Piotr |
204. |
Wargocka Teresa |
205. |
Warwas Robert |
206. |
Warzecha Jan |
207. |
Wassermann Małgorzata |
208. |
Waszczykowski Witold |
209. |
Wąsik Maciej |
210. |
Weber Rafał |
211. |
Wilk Jerzy |
212. |
Witek Elżbieta |
213. |
Wojciechowski Grzegorz |
214. |
Wojtkiewicz Michał |
215. |
Woźniak Grzegorz Adam |
216. |
Woźniak Tadeusz |
217. |
Wójcik Michał |
218. |
Wróblewska Krystyna |
219. |
Wróblewski Bartłomiej |
220. |
Wypych Małgorzata |
221. |
Zagórski Marek |
222. |
Zalewska Anna |
223. |
Zaremba Krzysztof |
224. |
Zasada Artur |
225. |
Zawiślak Sławomir |
226. |
Zbonikowski Łukasz |
227. |
Zieliński Jarosław |
228. |
Ziobro Zbigniew |
229. |
Zuba Maria |
230. |
Zubowski Wojciech |
231. |
Żalek Jacek |
Niezależni:
Klawiter Jan
Posłowie koła poselskiego „Wolni i Solidarni”:
Morawiecki Kornel
Zwiercan Małgorzata
Zyska Ireneusz
Zobacz, jak głosowali wszyscy posłowie.