Jak się rozwinie polityczna kariera Andżeliki Możdżanowskej
Obrotowa
Andżelika Możdżanowska odeszła z PSL. Mnożą się plotki na temat jej politycznej przyszłości i awansów w ramach PiS. Ile w nich prawdy i co zamierza dalej?
Na zdjęciu: prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz, posłanka Andżelika Możdżanowska i rzecznik PSL Jakub Stefaniak
Adam Chełstowski/Forum

Na zdjęciu: prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz, posłanka Andżelika Możdżanowska i rzecznik PSL Jakub Stefaniak

W lipcową środę, dzień przed kulminacją protestów w obronie niezależnego sądownictwa, Andżelika Możdżanowska położyła na biurko prezesowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi swoją rezygnację z członkostwa w partii. To było krótkie spotkanie, bez wyjaśnienia z jej strony i bez proszenia, aby została, z drugiej. Dziś jest posłanką niezrzeszoną. Postawiła sprawę krótko i tak też skomentował ją na Twitterze szef ludowców „Dziękuję za wszystko, co wspólnie zrobiliśmy w PSL. Życzę Ci jak najlepiej na nowej drodze. Powodzenia”. Mnożą się spekulacje na temat tej nowej drogi. W klubie szok, bo jeśli odejdzie choćby jeszcze jeden poseł, to stopnieje on do 14 ludowych szabel. To oznacza degradację z klubu na koło poselskie, słabszą pozycję przy Wiejskiej, mniej czasu w debatach parlamentarnych.

Jedni twierdzą, że PiS ją czymś zaszantażował i postanowiła zostać ich cichym koalicjantem, inni, że obiecali ambitnej polityczce jakieś eksponowane stanowisko. – Może to szantaż połączony z intratną propozycją? Czas ujawni jej prawdziwe motywacje – mówi poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. Cały PSL z uwagą obserwował już po jej odejściu, jak podnosi rękę w głosowaniach. Nie są to jednoznaczne sygnały. Pięć dni przed rezygnacją, choć nie było zarządzonej dyscypliny, głosuje razem z opozycją przeciwko zmianom w KRS. A po rezygnacji wstrzymuje się od głosu przy ustawie o Sądzie Najwyższym. Jednak tego samego dnia popiera wniosek opozycji o odroczenie posiedzenia.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną