Mizerski na bis
Kornik a specyfika Polaków
Szyszkę popiera on sam, a także o. Tadeusz Rydzyk i rząd Beaty Szydło. Jarosław Kaczyński, jak się zdaje, zajmuje pozycję wyczekującą.
Polityka

Uwagę Polaków przykuwają dwa konflikty: prezydenta Dudy z ministrem Ziobrą i ministra Szyszki z kornikiem drukarzem. W pierwszym konflikcie Ziobro na razie lekko z Dudą przegrywa. W drugim – Janowi Szyszce wydaje się, że wygrywa, a sytuacja kornika drukarza jest trudna, chociaż nie beznadziejna. Zdaniem naukowców beznadziejna stanie się dopiero wtedy, gdy z powodu wycięcia przez Szyszkę wszystkich drzew w Polsce kornik nie będzie miał gdzie się schronić.

Po stronie kornika jest opozycja, UNESCO oraz UE z Niemcami na czele. Niewykluczone, że lada dzień stanowisko popierające kornika ogłosi administracja amerykańska. Administracja ta razem z krajami UE popiera również Dudę przeciw Ziobrze, chociaż Duda na razie jeszcze nie zdecydował, czy popiera kornika czy Szyszkę.

Szyszkę popiera on sam, a także o. Tadeusz Rydzyk i rząd Beaty Szydło. Jarosław Kaczyński, jak się zdaje, zajmuje pozycję wyczekującą, gdyż jest trochę nieufny zarówno wobec Szyszki (z powodu poparcia udzielanego mu przez o. Rydzyka), jak i wobec kornika (którego do Polski jego zdaniem mogli razem z pasożytami przywlec uchodźcy z Czeczenii i Bliskiego Wschodu).

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj