Z ostatniej strony
Polityka i obyczaje
Polityka

Szef „Sieci Prawdy” Jacek Karnowski zachęca do lektury rozmowy z historykiem prof. Mieczysławem Rybą, więc zacytujmy typowy fragment: „Pochód nowej lewicy niszczy wspólnotowość na każdym poziomie: rodziny, narodu, Kościoła. To wojna toczona w kulturze i w obszarze świadomości społecznej, ale o skutkach nawet gorszych niż klasyczne działania wojenne. My mamy szczęście, że w Polsce ta nowa lewica występuje pod sztandarem obrony postkomunizmu. To też sprawia, że rządzący nie mają wyboru i muszą iść drogą cywilizacji życia”.

W „Do Rzeczy” kryzys nawałnicowy okiem Kataryny: „Każdy, kto w tym czasie śledził media – te tradycyjne i te społecznościowe – widział, że państwo ludzi z Rytla po prostu zostawiło (…). Trudno będzie zapomnieć kontrast między zdjęciami z Rytla i zadowolonym z siebie ministrem tweetującym o budowie pomnika Cudu nad Wisłą. (…) I naprawdę nie wystarczy zaklinanie rzeczywistości przez nową i jeszcze bardziej oddaną ekipę »Wiadomości«, że państwo zdało egzamin, gdy cała Polska widziała, że państwo istnieje tylko teoretycznie.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj