Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI

Okładka nowego wydania POLITYKI Okładka nowego wydania POLITYKI Polityka
Beata Szydło nie ma politycznego znaczenia i nie podejmuje samodzielnych decyzji nawet w sprawie rządu, któremu teoretycznie przewodzi. Jak to możliwe, że cieszy się dużą popularnością i zaufaniem?
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnegoMichał Mutor/Polityka Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego

Premier Beata Szydło pełni specyficzną funkcję w polskim życiu publicznym. Choć nie ma politycznego znaczenia i nie podejmuje samodzielnych decyzji nawet w sprawie rządu, któremu teoretycznie przewodzi, cieszy się dużą popularnością i zaufaniem – co potwierdzają kolejne sondaże. Jest zatem coś szczególnego w tej postaci, co zjednuje jej sympatię dużej części Polaków, choć wielu innych nie może się nadziwić, jak to możliwe, skoro mówimy o kimś upokarzanym, przejmująco nieistotnym, powtarzającym zgrane frazesy. A jednak… O fenomenie Beaty Szydło w najnowszym wydaniu POLITYKI pisze nasz publicysta Rafał Kalukin.

Co jeszcze w najnowszej POLITYCE?

Rozmowa Anny Dąbrowskiej i Ewy Siedleckiej z I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf o tym, czy polskie sądownictwo zdoła się oprzeć atakom władzy. Artykuł Adama Szostkiewicza o politycznej zmianie dostrzegalnej u części biskupów katolickich zaniepokojonych rosnącym radykalizmem PiS. Analiza Sławomira Sierakowskiego na temat dyktatury i tyranii, które mają długą tradycję we wschodniej części Europy.

A także: co państwo ukrywa przed obywatelami, o najmłodszych zabójcach i ich motywacjach, o przygotowaniach do przyszłorocznej imprezy Mr Gay Europe, która ma odbyć się w Polsce, oraz o coraz popularniejszych aparthotelach, czyli wynajmowanych na krótki czas mieszkaniach, co powoduje niezadowolenie sąsiadów.

Warto też zapoznać się z opowieścią o słynnym przedwojennym kurorcie Zaleszczyki, znanym przede wszystkim z dramatycznego okresu września 1939 r., ale mającym ciekawą historię. Również z tekstem o Maryli Rodowicz, głównej gwieździe nadchodzącego (po licznych perturbacjach) festiwalu w Opolu. Polecam też przewodnik po polskich parkach rzeźb.

W istocie polecam cały numer, bardzo różnorodny, na każdy gust i pogodę. Gorąco zachęcam do zakupu POLITYKI z kolejną książką z naszego cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem są to „Wiersze współczesnych polskich poetów”.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną