Rzecznik Krzysztof Łapiński – znawca PiS
Łapa za Dudą
Dopiero z Krzysztofem Łapińskim na pokładzie prezydentura nabrała wagi i odwagi.
Krzysztof Łapiński ma pełne prezydenckie błogosławieństwo.
Tomasz Adamowicz/Forum

Krzysztof Łapiński ma pełne prezydenckie błogosławieństwo.

Rzecznik prezydenta, w randze ministra, nie poleciał w zeszłym tygodniu z Andrzejem Dudą do USA. – Zostałem, żeby trzymać rękę na pulsie w kraju – mówi Krzysztof Łapiński. – Czasy są teraz gorące, przygotowujemy się do przedstawienia ustaw sądowych, jestem na posterunku. Nie chce, aby przez różnicę czasów jakaś informacja żyła przez kilka godzin swoim życiem. Chce reagować natychmiast. I zareagował, kiedy wypłynęła informacja, że Michał Królikowski jest na celowniku Ziobry: „Prezydent powiedział mi: spokojnie, dziś wracam. Przyjrzymy się temu, trzeba spokojnie działać i nie popadać w stany emocjonalne, które nie służą całości sprawy”. Na posterunku został też podczas Forum Ekonomicznym w Krynicy, kiedy prezydent Duda wyjechał tuż przez przyjazdem premier Szydło. Wywołał tam zamieszanie polityczne wypowiedzią, że gdyby prezydent chciał rozmawiać o kadrowych zmianach w rządzie, to zwróciłby się do prezesa Kaczyńskiego.

Publicysta prorządowego portalu wPolityce.pl Ryszard Makowski pisał: „Bez względu na to, czy Krzysztof Łapiński jest harcownikiem za zgodą pana prezydenta czy bez, pojawił nam się znaczący ośrodek decydencki”. Łapiński pytany o swoją dymisję odpowiedział w Polsacie, że „wykonuję pewne kwestie, które zostały mi zlecone przez prezydenta”. Łapiński ma pełne prezydenckie błogosławieństwo.

W pałacowej kadrze

Jest umiarkowanym konserwatystą, mieszkańcem warszawskiego miasteczka Wilanów, nigdy nie był ulubieńcem mediów ojca Rydzyka, nie bywał na miesięcznicach smoleńskich.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną