Z ostatniej strony
Polityka i obyczaje
Polityka

Paweł Lisicki, szef „Do Rzeczy”, ani nie wstydzi się reklamować na okładce własnej książki, ani publikować kuriozalnego wywiadu z Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera, która wśród wielu dziwnych stwierdzeń („wierzę, że chronią mnie anioły”, ale „od czasu do czasu jestem na strzelnicy”) mówi m.in.: „Komisja Europejska jest grupą wpływów IV Rzeszy Niemieckiej – uważam, że to określenie dobrze opisuje rzeczywistość. Skoro chcemy być suwerenni i działać w zgodzie z własnym interesem, to oczywiste jest, że będziemy atakowani, w szczególności przez islamofaszystów czy marksistów”.

W „Magazynie Świątecznym” psychoterapeuta Paweł Droździak o mitach i realiach: „Młodzi ludzie odrzucili futbolówkę Platformy i wybrali pisowską strzelnicę. Jedno i drugie ma łechtać grupowe instynkty, ale w piłce wynik jest niepewny, a na strzelnicy zawsze się wygrywa. Kult narodowy zaczyna często pękać dopiero wtedy, kiedy młodzi chłopcy podczas bitwy poczują prawdziwy strach.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj