Mizerski na bis
Argument z otwartej ręki
Oczywiście nikt nie jest za biciem, ale jak trzeba, to trzeba.
Polityka

PiS przywrócił podmiotowość środowisku kiboli i obecnie fala tej podmiotowości przetacza się przez kraj. W zeszłym tygodniu na klubowym parkingu kibole Legii Warszawa odbyli rozmowę wychowawczą z piłkarzami i sztabem trenerskim klubu. Tematem były słabe wyniki i brak ambicji piłkarzy, którzy biorą gigantyczne pensje, ale na boisku nie dają z siebie tyle, ile się od nich wymaga.

Będąca wyrazem obywatelskiej troski rozmowa skończyła się udzieleniem reprymendy i indywidualnymi karami cielesnymi dla zawodników najbardziej potrzebujących motywacji. „Dostali delikatnie, tak klasycznie, z otwartej ręki, niezbyt mocno” – zapewnili kibole w mediach. Oczywiście takie delikatne reakcje mogą nie wystarczyć, ale moim zdaniem dobrze, że kibole, mimo że znajdowali się w stanie wskazującym na silne moralne wzburzenie, nie dali się sprowokować do wymierzenia surowszych kar. Ze względów wychowawczych lepiej najpierw ukarać klasycznie z otwartej ręki, aby zasygnalizować dobrą wolę i dać szansę na poprawę, a dopiero jak poprawy nie będzie – w drugiej instancji można ewentualnie dołożyć z byka albo z buta.

Czy w wyniku interwencji kiboli w piłkarzach Legii zajdzie jakaś dobra zmiana, nie wiadomo.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj