Z ostatniej strony
Polityka i obyczaje
Polityka

W „Przeglądzie” o pisowskim projekcie ustawy o służbie zagranicznej: „Okazało się, że jest sprzeczny z konstytucją, Kodeksem pracy i międzynarodowymi zobowiązaniami Polski. W Sejmie to coś zostało przez posłów PiS tak »poprawione«, że praktycznie zamordowane. I projekt pewnie trzeba będzie pisać na nowo. (...) z punktu widzenia PiS jest to kompromitacja. Odpowiedzialni za nią muszą więc ponieść karę. Odpowiedzialni, czyli kto? Inicjatorami byli wiceminister Jan Dziedziczak i szef gabinetu politycznego ministra Waszczykowskiego Jan Parys. Ale kara im nie grozi, intencje przecież mieli słuszne”.

Rafał A. Ziemkiewicz rozważa w „Do Rzeczy”: „Czy jednak wizja, w której Kaczyński kieruje się w konflikcie nie polityczną racjonalnością, ale dąsami o nadepnięty tu czy tam odcisk, to autorska kreacja [Jacka] Karnowskiego – czy jest coś na rzeczy? Czy prezes PiS rzeczywiście z wytrawnego gracza przeistacza się w niepanującego nad emocjami starszego pana, krzyczącego »w żadnym trybie« o »zdradzieckich mordach«?

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj