szukaj
Pompowanie sodówy
Migalski na prezydenta? Pomysł prezesa Kaczyńskiego skierowany jest raczej do Zbigniewa Ziobry.

Przypadek kariery politycznej politologa Marka Migalskiego jest warty wnikliwej obserwacji. Po pierwsze, oczywiście, dlatego że oto z nauki ten fantastyczny uczony przeniósł się do wielkiej polityki, a ściślej biorąc, do synekury politycznej. Swoją fantastyczną pozycję zbudował co prawda na komentarzach politycznych, a nie na dorobku akademickim, i awanturach, w których brał udział, chociażby walcząc o habilitację dla siebie, na razie bez powodzenia. Te komentarze w minionej odsłonie politycznej uchodziły za obiektywne i niezależne, choć jakoś na końcu zawsze przemieniały się w listy miłosne do Jarosława Kaczyńskiego. Aż w końcu zasłona została zdjęta i do Brukseli adiunkt Migalski jedzie z listy PiS. Można powiedzieć, że słowo stało się ciałem.

Ale ta historia ma kolejne odsłony. Oto dzisiaj pan prezes Prawa i Sprawiedliwości wymienił nazwisko świeżego eurodeputowanego jako ewentualnego kandydata na prezydenta RP w 2015 r., czyli po zakończeniu drugiej kadencji prezydenckiej dzisiejszego prezydenta. I znowu dał tu znać nieprzemijający wdzięk prezesa, gdyż była to w sposób oczywisty mowa nie do doktora Migalskiego, a do Zbigniewa Ziobry, który - jak twierdzi wielu komentatorów, a także różne głębokie gardła, także z PiS - naprawdę widzi się jako następca Jarosława Kaczyńskiego, i czemuż nie, także jako przyszły prezydent Najjaśniejszej.

Dlatego też prezes nadaje komunikat: drogi Zbyszeczku, nie wyrywaj się tak do przodu, naprawdę jesteś do zastąpienia i do wykluczenia, nie tylko przez spin-doktorów ale nawet przez prawdziwego doktora z Katowic. Komunikat jasny, ale jednak nie dla pana doktora, który w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej" stwierdza skromnie, że musi się jeszcze wiele nauczyć, że musi się sprawdzić, że wcześniej trzeba walczyć o reelekcję Lecha Kaczyńskiego i że w ogóle... Jednak nie wytrzymuje i mówi, że jak każdy polityk on także ma prezydenckie ambicje i że: „każdemu politykowi może przytrafić się coś takiego jak prezydentura". I że jeśli miałby wyjąć tę buławę marszałkowską z tornistra to raczej w 2025 r.

Jedną ze szkód jaką nam wyrządził prezes Jarosław Kaczyński było bez wątpienia napompowanie sodówą doktora Marka Migalskiego.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj