szukaj
Oto zwycięzcy wyścigu po Oscary 2011
Colin Firth górą, bracia Coen - doliną
Przedstawiamy Państwu listę laureatów i pozostałych nominowanych do najbardziej w środowisku filmowym pożądanych statuetek - Oscarów. Oto zdobywcy nagród przyznawanych już po raz 83. przez Amerykańską Akademię Filmową.
83. edycja nagród przyznawanych przez Amerykańską Akademię Filmową
REUTERS/Danny Moloshok/Forum

83. edycja nagród przyznawanych przez Amerykańską Akademię Filmową

JAK ZOSTAĆ KRÓLEM nagrodzony m.in. za Scenariusz Oryginalny oraz okrzyknięty Najlepszym Filmem
Materiały prasowe

JAK ZOSTAĆ KRÓLEM nagrodzony m.in. za Scenariusz Oryginalny oraz okrzyknięty Najlepszym Filmem

INCEPCJA. Uhonorowana m.in. za Najlepsze Zdjęcia
Materiały prasowe

INCEPCJA. Uhonorowana m.in. za Najlepsze Zdjęcia

TOY STORY 3, czyli Najlepszy Film Animowany
Materiały prasowe

TOY STORY 3, czyli Najlepszy Film Animowany

THE SOCIAL NETWORK, czyli Najlepszy Scenariusz Adaptowany
Materiały prasowe

THE SOCIAL NETWORK, czyli Najlepszy Scenariusz Adaptowany

FIGHTER. Christian Bale otrzymał statuetkę w kategorii Najlepszy Aktor Drugoplanowy
Materiały prasowe

FIGHTER. Christian Bale otrzymał statuetkę w kategorii Najlepszy Aktor Drugoplanowy

INSIDE JOB = Najlepszy Film Dokumentalny
Materiały prasowe

INSIDE JOB = Najlepszy Film Dokumentalny

WILKOŁAK - Najlepsza Charakteryzacja
Materiały prasowe

WILKOŁAK - Najlepsza Charakteryzacja

GOD OF LOVE. Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski
Materiały prasowe

GOD OF LOVE. Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski

HAEVNEN, czyli Najlepszy Film Nieanglojęzyczny
Materiały prasowe

HAEVNEN, czyli Najlepszy Film Nieanglojęzyczny

Najlepsza Scenografia:

ZWYCIĘŻA: ”Alicja w Krainie Czarów
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I
Incepcja
Jak zostać królem
Prawdziwe męstwo

 
Najlepsze Zdjęcia

ZWYCIĘŻA: ”Incepcja
Czarny łabędź
The Social Network"
Jak zostać królem
Prawdziwe męstwo


Najlepsza Aktorka Drugoplanowa

ZWTCIĘŻA: Melissa Leo - ”Fighter
Amy Adams - ”Fighter
Helena Bonham Carter - ”Jak zostać królem
Hilee Steinfeld- ”Prawdziwe męstwo
Jacki Weaver - ”Królestwo zwierząt

 
Najlepszy Film Animowany:

ZWYCIĘŻA: ”Toy Story 3
”Jak wytresować smoka”
”Iluzjonista”


Najlepsza Krótkometrażowa Animacja:

ZWYCIĘŻA: "The Lost Thing"
"Day & Night"
"The Gruffalo"
"Let's Pollute"
"Madagascar, carnet de voyage"

 
Najlepszy Scenariusz Adaptowany:

ZWYCIĘŻA: Aaron Sorkin - ”The Social Network
Dany Boyle i Simon Beaufoy - ”127 godzin
John Lasseter, Andrew Stanton i Lee Unkrich - ”Toy Story 3
Joel Coen i Etan Coen - ”Prawdziwe męstwo
Debra Granik i Anne Rosellini - ”Do szpiku kości”

 
Najlepszy Scenariusz Oryginalny:

ZWYCIĘŻA: David Seidler - ”Jak zostać królem
Mike Leigh - ”Koleny rok
Scott Silver, Paul Tamasy i Eric Johnson - ”Fighter
Christopher Nolan - ”Incepcja
Lisa Cholodenko i Stuart Blumberg - ”Wszystko w porządku

 
Najlepszy Film Nieanglojęzyczny:

ZWYCIĘŻA: "Hævnen" (Dania)
”Biutiful” (Meksyk)
”Kieł” (Grecja)
Pogorzelisko” (Kanada)
”Hors-la-loi” (Algieria) 
 

Najlepszy Aktor Drugoplanowy:

ZWYCIĘŻA: Christian Bale - ”Fighter
John Hawkes - ”Do szpiku kości”
Jeremy Renner - ”Miasto złodziei”
Mark Ruffalo - ”Wszystko w porządku
Geoffrey Rush - ”Jak zostać królem

 
Najlepsza Muzyka:

ZWYCIĘŻA: ”The Social Network"
”Jak wytresować smoka”
Incepcja
Jak zostać królem
127 godzin

Najlepszy Dźwięk:

ZWYCIĘŻA: ”Incepcja 
The Social Network"
Jak zostać królem
Salt
Prawdziwe męstwo

Najlepszy Montaż Dźwięku:

ZWYCIĘŻA: ”Incepcja 
Toy Story 3
”Tron: Dziedzictwo”
Prawdziwe męstwo
”Niepowstrzymany”

 
Najlepsza Charakteryzacja:

ZWYCIĘŻA: ”Wilkołak”
”Barney’s Version”
”Niepokonani”

 
Najlepsze Kostiumy:

ZWYCIĘŻA: ”Alicja w Krainie Czarów
Jestem miłością
Jak zostać królem
"The Tempest"
Prawdziwe męstwo

 
Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny:

ZWYCIĘŻA: "Strangers No More"
"Killing in the Name"
"Poster Girl"
"Sun Come Up"
"The Warriors of Qiugang"


Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski:

ZWYCIĘŻA: "God of Love"
"The Confession"
"The Crush"
"Na Wewe"
"Wish 143"

 
Najlepszy Film Dokumentalny:

ZWYCIĘŻA: ”Inside job”
”Wyjście przed sklep z pamiątkami” 
”Gasland”
”Wojna Restrepo”
Śmietnisko

Najlepsze Efekty Specjalne:

ZWYCIĘŻA: ”Incepcja
Alicja w Krainie Czarów”  
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I
”Medium”
”Iron Man 2”

Najlepszy Montaż:

ZWYCIĘŻA: ”The Social Network
Czarny łabędź” 
Fighter
Jak zostać królem
127 godzin

Najlepsza Piosenka:

ZWYCIĘŻA: We Belong Together - ”Toy Story 3
Coming Home - ”Country Strong”
I See the Light - ”Zaplątani”
If I Rise - ”127 godzin

Najlepszy reżyser:

ZWYCIĘŻA: Tom Hooper - „Jak zostać królem
Darren Aronofsky - "Czarny łabędź"
David O. Russell - "Fighter"
David Fincher - ”The Social Network"
Etan Coen i Joel Coen - ”Prawdziwe męstwo

Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa:

ZWYCIĘŻA: Natalie Portman - ”Czarny łabędź
Annette Bening - ”Wszystko w porządku
Nicole Kidman - ”Między światami”
Jennifer Lawrence - ”Do szpiku kości”
Michelle Williams - ”Blue Valentine”
 

Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy:

ZWYCIĘŻA: Colin Firth - ”Jak zostać królem
Javier Bardem - ”Biutiful”
Jeff Bridges - ”Prawdziwe męstwo
Jesse Eisenberg - ”The Social Network
James Franco - ”127 godzin

Najlepszy Film:

ZWYCIĘŻA: "Jak zostać królem"
"Czarny łabędź"
"127 godzin"
"Fighter"
"Incepcja"
"The Social Network"
"Wszystko w porządku"
"Toy Story 3"
"Prawdziwe męstwo"
"Do szpiku kości"

 

***

Premiera nowego bloga filmowego na POLITYKA.PL - "Off the record". Piotr Pluciński, krytyk i recenzent, będzie dla Państwa pisał o nowych filmach, festiwalach i wydarzeniach w świecie srebrnego ekranu.

Czytaj także

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj