Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Jest. Wreszcie. Zbyszek Ziobro doczekał się syna. Czyli chłopca. W PiS radość i nadzieja. Wreszcie pojawił się w ich środowisku ktoś, kto może doczeka jakichkolwiek wygranych wyborów.

• Oto kolejny fenomen PRL, cieszący się niegasnącym powodzeniem w tak zwanej wolnej Polsce. Kultowy serial „Czterdziestolatek” doczekał się wersji radiowej na antenie Programu Pierwszego. Rzecz podobno nie tylko dla Maliniaków.

• Już blisko 70 lat po wojnie, a my ciągle musimy za nich płacić. Chodzi oczywiście o „Czterech pancernych” i ich psa. Maryla Rodowicz musi zapłacić 37 tys. zł odszkodowania za wykorzystanie w swym teledysku scen z serialu. W akcie zemsty za ten wyrok wokalistka nagrała nowy album.

• To musiało się wydarzyć. Kontrowersyjny wokalista i juror, czyli pan Nergal, zagra w filmie. Dostał propozycję od reżysera Konrada Szołajskiego, twórcy słynnego filmu „Operacja Koza”. Jest szansa, że Nergal, zaprawiony w operacjach, przeżyje i tę.

• Ukazała się długo oczekiwana nowa płyta Natalii Lesz, która, niestety, powoli, acz nieuchronnie przechodzi bez echa. Szkoda. Mało kto wie, że gdyby ta dziewczyna była w mediach taka sama jak w życiu, to Doda mogłaby spokojnie zostać spikerką Radia Maryja.

• Obejrzałem nowy program TV4 „Czysta chata”. Dwie panie sprzątają ludziom domy, informując ich, jakie insekty są ich współlokatorami. Program ma niezwykłą moc oczyszczającą. Poczucie, że jestem największym insektem show-biznesu, bezpowrotnie zniknęło.

• Po triumfalnym sukcesie filmu „Bitwa Warszawska 1920” reżyser Jerzy Hoffman podąża ścieżką sławy i chwały. Właśnie ukazała się jego biografia zatytułowana „Jerzy Hoffman. Gorące serce”. Zabawna i pełna anegdot. Ale jednak „Bitwa warszawska” śmieszniejsza.

Michał Piróg wyrasta ostatnio na pierwszego sprawiedliwego krajowych mediów. Michał wypowiedział się ostatnio na temat Weroniki Marczuk, Michała Szpaka, Nataszy Urbańskiej i Dawida Wolińskiego. W kolejce czeka głód w Somalii, efekt cieplarniany oraz kryzys w Grecji.

• Wreszcie pięknie się zrobiło w satanistycznym „The Voice of Poland”. Do prowadzącego Huberta Urbańskiego dołączyła Magdalena Mielcarz. Kosztowało to podatników podobno 50 tys. zł. Ale opłaciło się. Na tle Huberta wyglądała pięknie i młodo. Zresztą na jego tle coraz trudniej tak nie wyglądać.

Katarzyna Zielińska przyznała się ostatnio, że na początku swej kariery wędrowała po więzieniach i recytowała recydywistom poezję. Podobno spotkania z Kasią cieszyły się dużym zainteresowaniem. Najbardziej lubili, jak mówiła coś o wyrywaniu murom zębów krat.

• Różne bywają pomysły na zarządzanie teatrem. Najskuteczniejszym menedżerem ostatnich tygodni okazał się szef Teatru Bajka Grzegorz Biskupski. Ten po prostu zniknął. Katarzyna Skrzynecka, Robert Rozmus i Renata Dancewicz wyznaczyli nagrodę za jego głowę, a Karol Strasburger obiecał nie opowiadać już więcej dowcipów.

• Coraz bliżej do pierwszego klapsa na planie filmu Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie. O rolę Danuty Wałęsowej walczą Ania Cieślak, Olga Bołądź i Anita Sokołowska. Przed jedną z nich trudna rola. Ciężko być z człowiekiem, który potrafi dokonać zwrotu o 360 stopni.

• Skoro już jesteśmy przy „nie chcem, ale muszem”. Pod koniec listopada na rynku pojawi się autobiografia Danuty Wałęsowej, zatytułowana „Marzenia i tajemnice”. Jeśli jesteście ciekawi, kiedy Lech W. wywiesił na swych drzwiach kartkę z napisem „Tyfus. Nie ma wstępu dla obcych”, to zapraszam. Historia od kuchni, dosłownie i w przenośni.

• Dość ciekawie i innowacyjnie odniósł się do idei 1-listopadowego odwiedzania grobów, czyli tak zwanego grobbingu, Marcin Meller. Dziennikarz wyznał, że lubi kultury, gdzie urządza się pikniki na grobach, i on sam też tak lubi. Oczywiście. Towarzystwo jest, a konkurencji nie ma.

• To podobno jest dobra wiadomość. Już wkrótce premiera solowej płyty Kory Jackowskiej „Ping Pong”. Podobno album utrzymany jest w duchu Maanamu. Kamień spadł mi z serca. Bałem się, że będzie w duchu Polsatu.

• Ciężkie jest życie wielkiego artysty. Ostatnio doświadczyła tego Iwona Węgrowska, wokalistka ze skłonnościami do niekontrolowanych metamorfoz. Otóż jej auto zaatakowały w lesie dziki. Dzikie bestie uciekły dopiero, kiedy Iwona włączyła swoją muzykę.

Polityka 46.2011 (2833) z dnia 08.11.2011; Kultura; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
O Polityce

Dzieje polskiej wsi. Zamów już dziś najnowszy Pomocnik Historyczny „Polityki”

Już 24 kwietnia trafi do sprzedaży najnowszy Pomocnik Historyczny „Dzieje polskiej wsi”.

Redakcja
16.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną