„Uncharted 3” - następca Indiany Jonesa i Lary Croft
Draka wokół Drake’a
Następca Indiany Jonesa pojawił się nie w filmie, tylko w grze wideo. Trzecia część „Uncharted” to superprodukcja stworzona z wielkim rozmachem i – jak przystało na archeologiczną tematykę – murowany hit.
Nathan Drake - dziś w grze, wkrótce trafi na ekrany.
materiały prasowe

Nathan Drake - dziś w grze, wkrótce trafi na ekrany.

Motyw archeologa awanturnika jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w pop­kulturze. Kolejnym dowodem jest premiera gry „Uncharted 3: Oszustwo Drake’a” – flagowej w sezonie gwiazdkowym produkcji Sony przeznaczonej na konsolę PlayStation 3. Jej wejście do sklepów wspiera na całym świecie kampania reklamowa, której nie powstydziłby się wysokobudżetowy hollywoodzki film przygodowy. Również w Polsce zainwestowano sporo, zatrudniając do dubbingu m.in. Krystynę Jandę (wciela się w rolę głównej szwarccharakterki).

Konotacje kinowe są tu zresztą na miejscu – twórcy gry bardzo postarali się, aby ich produkcja jak najbardziej przypominała film interaktywny, a doświadczenie gracza – obcującego z przedstawionym na ekranie wirtualnym światem – możliwie zbliżało go do samodzielnego przeżywania spektakularnej przygody.

Złodziejski fach

Już od pierwszych sekund widzimy, że „Oszustwo Drake’a” obficie czerpie z klasyków gatunku. W ciasnej londyńskiej uliczce, w ciemnym wnętrzu zadymionego pubu przesiadują jeszcze ciemniejsze typy. Na scenie pojawiają się: główny bohater Nathan Drake wraz ze starszym wspólnikiem Victorem Sullivanem (obaj znani z poprzednich części gry), walizka pieniędzy i tajemniczy starożytny pierścień. Potem jest kłótnia – tu kończy się sekwencja animowana i gracz przejmuje kontrolę nad ruchami bohatera – bijatyka i strzelanina, po której Nathan i Victor padają zakrwawieni na stercie śmieci.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną