Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Powrót

Mea pulpa

Na polski rynek powrócił po nagłej śmierci w 2003 r. magazyn dla mężczyzn zatytułowany „Maxim”. Przeczytałem od deski do deski. Jeśli my, faceci, jesteśmy tacy jak zawartość tego pisma, to zaczynam jeszcze bardziej rozumieć posłankę Annę Grodzką.

• To będzie na pewno hit wydawniczy. Znany i ceniony Piotr Gąsowski (nie mylić z Wojciechem) pisze książkę autobiograficzną zatytułowaną „Co mi w życiu nie wyszło”. Zdaniem wtajemniczonych, gdyby powieść pod tym samym tytułem dotyczyła jego życia erotycznego, byłaby zaledwie broszurą.

• Trochę mi się nie chce o tym pisać, bo to już żadna rewelacja. Do powrotu na ring szykuje się po raz kolejny Andrzej Gołota. Podobno mistrz nie skonsultował jeszcze swej decyzji z żoną Mariolą. Jeśli mu pozwoli, to z Andrzejem będzie można się bić na podwórku.

• Złośliwi twierdzą, że to był jej największy sukces w dotychczasowej karierze. Magda Steczkowska była na pokładzie słynnego Boeinga 767, a teraz występuje niemal wszędzie, nawet na pokładzie salonów prezydenckich. Historia naprawdę kołem się toczy. Czasem nawet tym niewysuniętym.

• Zakończyła się druga edycja muzycznego hitu Polsatu, czyli programu „Must Be the Music”. Głosami widzów wygrał ją 17-letni gitarzysta Maciej Czaczyk. Tradycji stało się zadość. W takich programach uwielbiamy wybierać ludzi, których płyty nigdy nie kupimy.

• Czy jest coś gorszego od aktywności Michała Wiśniewskiego na Facebooku? Jest. Walki Marcina Najmana i Przemysława Salety w ramach tak zwanego MMA. Ostatnia bójka trwała zaledwie 60 sekund. Niestety, wszystko wskazuje na to, że panowie znajdą dla siebie minutkę także w przyszłym roku.

• Tego jeszcze nie było. Tomasz Lis został twarzą firmy Timex. Współpraca zaczęła się bardzo efektownie. Dziennikarz oferował swoim rywalom zegarki tej firmy już podczas maratonu w Nowym Jorku.

• To było europejskie wydarzenie tygodnia. Aktor Łukasz Garlicki, odtwórca roli księdza Skorupki w filmie „1920 BW”, dzielnie reprezentował nas podczas festiwalu w Dublinie. Na pytanie dziennikarza, jak wspomina pracę przy filmie, nasz zuch dzielnie odpowiedział: „Drinking and fucking women”. Niesamowite, bo patrząc na ekran nigdy byśmy nie pomyśleli.

• Artystka o nieprzeciętnym uroku, nie najgorszych warunkach wokalnych oraz – co tu ukrywać – w doskonałym wieku wydała swą debiutancką płytę. Chodzi oczywiście o Marinę. Na premierę wydawnictwa nie przyszedł nikt. Dzięki temu napisali o niej wszyscy.

• W minionym tygodniu miała miejsce oficjalna premiera nowych strojów dla polskiej kadry w  piłkę nożną. To, co rzuca się w oczy, to ewidentny brak orła białego – jest za to logo PZPN. Miał być podobno Zdzisław Kręcina w bieli, ale się nie zmieścił.

• Ukazała się niecodzienna płyta zatytułowana „Anioły w kolorze”. To ciekawa próba odczytania wielkich przebojów Ewy Demarczyk przez takie artystki, jak Natalia Przybysz, Stanisława Celińska, Kinga Preis czy Justyna Steczkowska. Niestety, o płycie prawie nikt nie pisze ani nie mówi. Trzeba będzie kupić choć jednej wokalistce bilet na jakiegoś Boeinga.

• Prezydent Komorowski wręczył medale zasłużonym radiowcom. Nagrodzeni zostali między innymi Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski i Roman Czejarek. Krzyże czasem Kawalerskie, a czasem Komandorskie, dostali ci pierwsi. Ten ostatni – Order Uśmiechu.

• 7 listopada 2011 r. już na zawsze zostanie wpisana w historię polskiej kultury. Po blisko dziewięciuset odcinkach serialu „M jak miłość” w wypadku samochodowym zginęła Hanka Mostowiak. Wpadła na kupę kartonów i one ją zabiły. Szczegóły na Cartoon Network.

• Kiedy ujawniono, że śmierć Hanki Mostowiak oglądało blisko 9 mln widzów, inne seriale zaczęły typować swoich faworytów do nagłego zejścia. Pierwsza trójka to Łukasz Płoszajski z „Pierwszej miłości”, Rysiek z „Klanu” i Laura Łącz też z „Klanu”. Laureatom gratulujemy.

• Koniec roku obrodził płytami artystów dla muzyki nieoczywistych. Aktorka Joanna Trzepiecińska nagrała właśnie album zatytułowany „Żarcik ŕ propos”. Jest to zapis jej recitalu, w którym wykonuje różne utwory, począwszy od duetu Wasowski-Przybora po Marię Czubaszek. Atmosfera jest więc wesoła i, znając panią Marię, mocno zadymiona.

• Na główną antenę TVP powróciła dawno niewidziana Jolanta Fajkowska. Dziennikarka poprowadzi program zatytułowany Pożyteczni.pl. Będzie to program o ludziach pożytecznych i takich, co pomagają innym. Znakomicie. Wreszcie audycja, w której nie będzie polityków.

Polityka 47.2011 (2834) z dnia 16.11.2011; Kultura; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Powrót"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Dlaczego tak późno? Marian Turski w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Powstanie w warszawskim getcie wybuchło dopiero wtedy, kiedy większość blisko półmilionowego żydowskiego miasta już nie żyła, została zgładzona.

Marian Turski
19.04.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną