20 bardzo kulturalnych zapowiedzi na 2012
20 zapowiedzi na 2012
Co będzie się działo w kulturze w 2012 roku, czego nie można przegapić? 20 wydarzeń wytypowali specjalnie dla Państwa krytycy i recenzenci "Polityki".
Wspaniała dwudziestka 2012

Wspaniała dwudziestka 2012

Wolny Boy-Żeleński

Jako tłumacz Tadeusz Boy-Żeleński przyswoił polszczyźnie klasykę literatury francuskiej – przetłumaczył 125 dzieł 42 pisarzy. Jako publicysta i autor „Piekła kobiet” kształtował debatę publiczną swoich czasów. Teraz, 70 lat od śmierci pisarza, jego ogromny dorobek przekładowy i autorski wejdzie do domeny publicznej. Tym samym utwory staną się „własnością publiczną”, co oznacza, że będzie je można publikować bez ograniczeń – choćby w Internecie.

Tadeusz Boy-Żeleński w domenie publicznej od 1 stycznia

Nowi „Zagubieni”?

„Alcatraz” to nowy serial J.J. Abramsa, twórcy kultowych „Zagubionych”, mistrza zagadek z pogranicza fizyki i metafizyki, gier z czasem i przestrzenią. I tym razem nie zabraknie tajemniczych zniknięć, podróży w czasie i do alternatywnych wszechświatów. Pojawią się też ludzie, którzy dawno powinni nie żyć, ale żyją, do tego są niebezpieczni i zagrażają Ameryce. No i znów miejscem akcji będzie wyspa.

Start emisji w USA 16 stycznia (FOX)

Dziennik Białoszewskiego

Miron Białoszewski chciał czekać z publikacją swojego dziennika do 2010 r., żeby nikogo nie urazić. W  tajnych zapiskach, które prowadził przez ostatnie osiem lat życia (od 1975 r. do 1983 r.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną