Seriale o seryjnych mordercach
Wybierz sobie ulubionego mordercę
Schodzący w tym sezonie z ekranów po ośmiu latach „Dexter” doczekał się licznych następców. Stacje telewizyjne walczą o widza na śmierć.
„The Killing”
Carole Segal/Fox/materiały prasowe

„The Killing”

Siedem sezonów „Dextera”, hitowego serialu stacji Showtime o seryjnym mordercy mordującym innych seryjnych morderców mordujących kogo popadnie, przyniosło wedle poczynionych przez fanów obrachunków 125 makabrycznych mordów. Zapowiedź, że jednym z bohaterów finałowej, właśnie rozpoczętej serii będzie chirurg psychopata kolekcjonujący ludzkie mózgi, sugeruje, że producenci zamierzają powalczyć o lepszą statystykę. Ale nawet jeśli serial nie trafi do Księgi Guinnessa, już zapisał się w annałach telewizyjnych jako ten, który spowodował, że widzowie przez siedem lat trzymali kciuki za to, żeby policja nie trafiła do kryjówek, w których seryjny morderca ubrany w rzeźnicki fartuch szlachtuje swoje ofiary.

Dziś na otarcie łez mogą sobie kupić któryś z „krwawych” gadżetów: „pochlapane krwią” okulary przeciwsłoneczne i kolczyki, kubek z napisem „Have a Killer Day” czy „zakrwawioną” kokardę do włosów z tytułem serialu. I wybrać nowego ulubionego mordercę bawiącego się z policją w kotka i myszkę.

A jest w czym wybierać. Na telewizyjnym rynku jest już kilkanaście produkcji (większość to urobek ostatniego sezonu), w których seryjni stają na głowie, by się wzajemnie przebić w sztuce mordowania, rozczłonkowywania, obcinania, wydłubywania, a nawet przyrządzania i zjadania ludzkich fragmentów.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną