Bilety dla vipów
Najdrożsi fani
Letni sezon, pełen występów wielkich gwiazd, pokazał, że i w Polsce robi się pieniądze, sprzedając coś więcej poza samym koncertem.
Beyonce na londyńskim stadionie wita publiczność „Złotego Kręgu”. Tu wstęp, do strefy specjalnej kosztował dodatkowo 30 funtów.
Tullio Puglia/Chime For Change/Getty Images/FPM

Beyonce na londyńskim stadionie wita publiczność „Złotego Kręgu”. Tu wstęp, do strefy specjalnej kosztował dodatkowo 30 funtów.

Pierwsi stracili cierpliwość polscy fani Depeche Mode. A znani byli dotąd jako osoby wytrwale wyczekujące na każdy występ ulubionej grupy. W kwietniu, gdy rozpoczęła się sprzedaż biletów na dodatkowy, drugi koncert zespołu (który odbędzie się w przyszłym roku w Łodzi), spojrzeli w cennik i zobaczyli, że jeśli naprawdę kochają, muszą wysupłać dodatkowe pieniądze na nową kategorię biletów.

Świat koncertowy dopiero oswaja się z wynalazkiem Golden Circle (GC) – dosł. Złotego Kręgu, czyli nieco droższych kart wstępu, które uprawniają do wejścia tuż pod scenę, do elitarnego podsektora. Żeby dostać się na łódzki koncert do Złotego Kręgu, trzeba zapłacić 275 zł, zamiast zwykłych 220 zł, uprawniających do wejścia na płytę hali. Jednak, kto choć raz był na rockowym koncercie znanej grupy, wie, że po otwarciu bramek fani rzucają się zwykle do wyścigu, by wylądować „pod barierką”, czyli jak najbliżej zespołu. Dzięki Golden Circle promotorom koncertowym udała się niezwykła sztuka: objęli ten fanowski obyczaj podatkiem. Problem polega na tym, że firma Live Nation, organizator koncertu w Łodzi, wprowadziła jeszcze jedną kategorię: Golden Circle Early Entrance (GCEE), czyli Złoty Krąg z Wczesnym Wejściem. Umożliwia wcześniejszy wstęp na imprezę, czyli ominięcie tradycyjnego wyścigu – za jedyne 385 zł.

Obraziło to grupę fanów Depeche Mode – bo przecież pod barierką chcą demonstrować miłość do zespołu, a nie status materialny.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną