Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Gotowa na wszystko

Mea pulpa

Joanna Koroniewska Joanna Koroniewska VIPHOTO / EAST NEWS
Oto powrót do radiowej klasyki, czyli literatury w eterze. Od minionego tygodnia w RMF FM Joanna Koroniewska czyta powieść zatytułowaną „Gotowa na wszystko”. Jej bohaterką jest „30-letnia mieszkanka małego miasteczka, rozmarzona, wesoła gaduła”. To cudowny wynalazek. Kobieta, którą można ściszyć w dowolnym momencie.

• Takie sytuacje w szoł biznesie zdarzają się wyjątkowo rzadko. Izabela Trojanowska straciła rolę w sztuce „Randka w ciemno” w Teatrze Palladium. Powodem było to, że – jak twierdził reżyser – Trojanowska się spóźniała i nic nie umiała. Nic nie umiała? Też mi powód! Gdyby potraktować to serio, trzeba by zamknąć wszystkie telewizje.

• To niespotykana wręcz gospodarność. Telewizja Polska rozpoczęła sprzedaż czasu reklamowego przy transmisjach z mundialu w Brazylii. Niestety, wszystkich zainteresowanych szybko ostrzegamy. Jest drogo. Powód jest jeden. Nasi nie grają.

• Wszyscy posępnie twierdzą, że to nie była walka, tylko epitafium. Tomasz Adamek przegrał starcie z Ukraińcem Wiaczesławem Głazkowem. Stawką sukcesu miał być pojedynek z samym Kliczką młodszym. Niestety, Głazkow zrobił z głową Adamka to samo, co Rosja z Krymem. Prawie odłączył ją od reszty.

• Znowu wielkie kłopoty z Agnieszką Kotulanką, znaną szerzej jako Krystyna Lubicz. Scenarzyści serialu „Klan” planują uśmiercić jedną z głównych bohaterek, a powodem ma być jej problem alkoholowy. Tym samym wraca stary problem polskiego filmu: albo pijesz ze wszystkimi, albo z nikim.

• Ruszają nowe sezony skandalizujących reality show, czyli „Miłości na bogato” (Viva Polska) i „Ekipy z Warszawy” (MTV Polska). Sukces poprzednich edycji można skomentować krótko: Polak potrafi. Nawet jak nic nie umie.

• Sukces nowych produkcji stacji TVN. Seriale „Lekarze” i „Przepis na życie” zostały sprzedane do rosyjskiej telewizji. Transakcja może dziwić, szczególnie w kontekście zapowiadanego bojkotu rosyjskiego rynku. Ale każdy, kto widział choć jeden odcinek „Przepisu na życie”, ten wie. To coś gorszego niż bojkot. To kara.

• Po 10 latach telewizja TVN kończy nadawanie serialu zatytułowanego „W11 – Wydział śledczy”. Opowiadał o zagadkach kryminalnych rozwiązywanych przez policję. W role stróżów prawa wcielali się prawdziwi policjanci – zawodowcy, a w role przestępców – amatorzy. Zupełnie odwrotnie niż w życiu.

• Oto pierwsze oznaki brawurowego sukcesu oraz konsekwentnego wizerunku. Małgorzata Rozenek będzie twarzą środków czyszczących Sidolux. Gratulujemy. W takiej kampanii wiarygodna może być tylko osoba z odpowiednią ilością plam na życiorysie.

• To może być moment przełomowy dla polskiego internetu. Powstaje internetowy sitcom zatytułowany „Kumple”, opowiadający o życiu dwóch singli w dużym mieście. W rolach głównych wystąpią Przemysław Cypryański, Joanna Jabłczyńska i Aleksandra Kisio. Jak widać – do stworzenia postaci drugiego kumpla potrzebne były aż dwie kobiety.

• To było wydarzenie najdobitniej pokazujące, do jakiego poziomu degradacji doszedł polski szoł biznes. Wokalistka Honey Skarbek poinformowała publicznie, że od lat zmaga się z chorobą nowotworową. Medialni fachowcy od cudzych intencji szybko zarzucili artystce lans na chorobie. Nienawiść. Najboleśniejsza forma porażki.

• Oto propozycja dla wszystkich pań znużonych codziennością. Na krajowy rynek wkracza Candy Man, kanał erotyczny dla kobiet. 20 proc. zawartości nowej telewizji stanowić będą stosowne filmy. Resztę wypełnią tancerze w różnym stopniu negliżu. Wreszcie jest szansa na program, w którym nie zobaczymy Adama Hofmana.

• Oto tajemnica, którą żyją stołeczne salony. Czy wokalista Piasek był onegdaj w związku z tancerzem i choreografem Pirógiem, czy nie był? Michał Piróg sugeruje tak w swojej książce zatytułowanej „Chcę żyć”. Andrzej Piaseczny, jako że też chce żyć, oczywiście zaprzecza.

• W Teatrze Capitol odbyła się premiera spektaklu Mikołaja Lizuta zatytułowanego „Tamta pani”. Jest to czarna komedia opowiadająca o losach dwóch pracowników prosektorium upojonych alkoholem, przemijaniem i specyficznym sztywnym sąsiedztwem. Autorowi życzymy sukcesu, pomimo iż wyraźnie zmierza do niego po trupach.

Polityka 13.2014 (2951) z dnia 25.03.2014; Kultura; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "Gotowa na wszystko"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Dlaczego tak późno? Marian Turski w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Powstanie w warszawskim getcie wybuchło dopiero wtedy, kiedy większość blisko półmilionowego żydowskiego miasta już nie żyła, została zgładzona.

Marian Turski
19.04.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną