VI sezon „Gry o tron”: trollowanie widzów
Żywy czy martwy
Fani nie mogą się doczekać szóstego sezonu „Gry o tron”. Drżą o los jednego z bohaterów, a ich jedyną nadzieją jest to, że producenci w ramach okrutnej akcji marketingowej od roku ich okłamują.
Jon Snow grany przez Kita Haringtona – to dalsze losy tej ważnej postaci „Gry o tron” wywołują pytania i spekulacje.
HBO

Jon Snow grany przez Kita Haringtona – to dalsze losy tej ważnej postaci „Gry o tron” wywołują pytania i spekulacje.

Brytyjski aktor Ian McShane, który w szóstym sezonie „Gry o tron” dołączył do obsady produkcji HBO, powiedział w jednym z wywiadów, że ten serial to „tylko cycki i smoki”, czym rzecz jasna wywołał małą burzę. Miał nieco racji, bo choćby natężenie golizny w produkcjach tej stacji jest takie, że utarło się powiedzonko „It’s Not Porn, It’s HBO” (To nie porno, to HBO), wywodzące się ze stylizowanego na reklamę zabawnego filmiku, który zresztą docenili szefowie stacji.

McShane pominął przy tym jednak kluczowy aspekt tożsamości „Gry o tron”: w tej opowieści nikt nie jest bezpieczny, nieważne, czy jest postacią trzecio-, drugo- czy pierwszoplanową, co niejednokrotnie było potwierdzane poprzez szokujące dla widzów uśmiercanie najważniejszych bohaterów, poczynając od granego przez Seana Beana Eddarda Starka w pierwszym sezonie. Atmosfera niepewności o losy dosłownie każdej postaci z jednej strony stała się motorem napędowym popularności serialu, gwarantując wysoki poziom emocji, z drugiej – stanowi paliwo dla żartów. Pierwszą rzeczą, jaką robi obsada po otrzymaniu scenariuszy kolejnych odcinków, jest kartkowanie, by sprawdzić, czy nie zostali uśmierceni (panie sprawdzają też, ile mają scen rozbieranych). Twórcy serialu David Benioff i D.B. Weiss specjalizują się zaś w pastwieniu się nad aktorami – podsyłają im na przykład fałszywe opisy scen, w których ich postacie giną.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną