Kawiarnia literacka
Punk prezes
Zaiste wielkie poczynił zasługi dla kultury narodowej Prezes, miłośnik wędkowania i rodzimej przyrody Jarosław Kaczyński, publikując swą autobiografię „Porozumienie przeciw monowładzy”.

Oto w trosce o prawidłowe brzmienie narracji historycznej, odpowiednie oświetlenie zasług swoich et consortes, pośrednio przywraca do łask kontrkulturę, dbając, by opis rzeczywistości sprzed dekad zgadzał się ze stanem faktycznym czasów jego panowania. Najwidoczniej w ten sposób, jako pisarz o zacięciu historyka, pragnie przejść do historii, którą stwarza, bo historia leży mu na sercu, jest jego kochanką.

Jak przystało na człowieka pióra, zna się chłop na rzeczy, wie, że swój romans z historią musi odmalować tak, żeby zawiedzione nadzieje i ambicje sprzed lat dziś pomścić ku satysfakcji swojej et consortes. Historia według pisarza Kaczyńskiego wygląda tak jak w tekście grupy Dezerter, zatytułowanym „Szwindel”. Proponuję, jako zadanie maturalne, analizę porównawczą tekstu punkowego i ewentualne zestawienie go z prozą Kaczyńskiego. „Postawią nowy pomnik bohatera/Wybiorą sobie nowego premiera/Stworzą nowy system polityczny/Będą dumni, że jest demokratyczny”.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną