Mea pulpa

• Jest książka o Ani Przybylskiej. Wydawca twierdzi, że była autoryzowana przez rodzinę aktorki. Niestety, jej partner Jarek Bieniuk twierdzi coś innego. Szkoda. Znam artystę, który zagrał koncert dla dzieci specjalnej troski. Po koncercie dzieci wymagały jeszcze większej troski.

• Była partnerka Jana Kulczyka, bizneswoman oraz gwiazda mediów Joanna Przetakiewicz rozebrała się do magazynu „Playboy”. Gratulacje. Ciekawy jest pomysł, żeby na 25-lecie pisma pokazać nagą 50-latkę. Intryguje mnie, kogo pokażą, gdy będą świętować 50-lecie?

• Producent „Pitbulla” Emil Stępień, nowy chłopak Dody, został zatrzymany przez policję. Podobno nowy chłopak Dody nakłaniał poprzedniego chłopaka Dody do określonego zachowania. Tamten jednak tłumaczył, że film widział i nie chce oglądać ponownie.

• Ruszył proces Macieja Maleńczuka, który miał pobić aktywistę fundacji pro-life podczas manifestacji KOD w Krakowie. Do sprawy jako oskarżyciel włączyła się prokuratura, co pokazuje, że proces będzie uczciwy, a wszystkie koncerty artysty przesunięte – jak tylko wyjdzie.

• Krystyna Janda odniosła się do słów wiersza J.M. Rymkiewicza „Do Jarosława Kaczyńskiego”: „Mam Medal Wolności, medal Karola Wielkiego za pomoc w zjednoczeniu Europy, ja się czuję jakby ktoś na mnie srał cały czas”. Ładne. Nigdy nie odbierałem poezji pana R. w ten sposób.

• Netflix ogłosił, że rusza z produkcją serialu polskojęzycznego. Ośmioodcinkową serię wyreżyserują Agnieszka Holland i Kasia Adamik. Ma ona opowiadać o tym, że komunizm nie upadł, a Polska jest represyjnym państwem policyjnym. Czyli raczej dokument.

• Narodowym wydarzeniem była śmierć Tomka Chodakowskiego w „M jak miłość”. Postać grana przez Andrzeja Młynarczyka zmarła 11 września w szpitalu. Tomek podobno przeczuwał swoją śmierć, więc przezornie nie oglądał serialu od tygodni.

• Wokalista Kuba Badach dołączył do dziennikarzy radia Chillizet. Poprowadzi tam audycję „Dźwięki nieoczywiste”. W czwartki o godz. 21. Kuba jest pięć lat po ślubie. To normalna procedura. U wielu mężczyzn wtedy zaczynają się autorskie projekty.

• Kolejny sukces nowych fachowców w starych mediach. Słuchalność Programu III Polskiego Radia spadła do poziomu najniższego od ośmiu lat. Gratuluję. Rzeczy, które oni robią z mediami, mogą powstawać na skutek dwóch czynników. Albo nie umieją, albo nie potrafią.

• Paweł Kukiz trafił do szpitala z tzw. ogólnym złym stanem zdrowia. Podobno zaszkodził mu brak snu, ciągły stres, fala hejtu, palenie papierosów, częste podróże i picie dużych ilości napojów energetycznych. Nie będzie go do 10 października. Patriotyczny gest.

• Ta wiadomość jakoś umknęła mojej uwadze, a jest przecież kulturowo istotna. 54-letni Zygmunt Staszczyk, zwany dla niepoznaki Muńkiem, postanowił po 35 latach zawiesić działalność grupy T.Love. Od 2018 r. Trudno. Kiedyś trzeba wkroczyć w dorosłe życie.

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj