Wendy West o swoim najnowszym serialu kręconym w Polsce
Mrok polski
Rozmowa z Wendy West, scenarzystką i producentką, o współczesnej telewizji, pracy nad kręconym w Łodzi serialem „Ultraviolet”, amerykańskich strzelaninach i polskiej depresji.
Marta Nieradkiewicz jako Ola, główna bohaterka serialu, i Sebastian Fabijański w roli policjanta
AXN

Marta Nieradkiewicz jako Ola, główna bohaterka serialu, i Sebastian Fabijański w roli policjanta

Aneta Kyzioł: – HBO pokaże drugi sezon nakręconej w Bieszczadach „Watahy” jednocześnie w 19 europejskich krajach, Netflix po zapowiedzi serialu na podstawie „Wiedźmina” Sapkowskiego ogłosił realizację serialu political fiction z akcją osadzoną m.in. w Polsce tkwiącej za żelazną kurtyną, z międzynarodową wojną szpiegów...
Wendy West: –... a Sony Pictures Studios, właściciel stacji AXN, tworzy polsko-amerykański zespół do realizacji serialu osadzonego w Łodzi, bazującego na amerykańskiej książce i zrozumiałego na całym świecie, bo opowiada o zwykłych ludziach, którzy przy użyciu smartfonów i internetowych aplikacji rozwiązują zagadki kryminalne. Stacje telewizyjne i platformy zauważyły, że dziś, żeby przyciągnąć widownię spoza USA, nie wystarczy amerykańska, choćby najlepsza produkcja, trzeba się bardziej postarać. Ludzie oprócz świetnych, markowych seriali uniwersalnych w typie „Gry o tron” chcą produkcji osadzonych lokalnie, ale realizowanych na najwyższym, nowoczesnym – globalnym – poziomie.

Łódź w amerykańskim biznesie filmowym kojarzy się wciąż ze szkołą filmową?
To Sony i Opus Film zdecydowały, że będziemy kręcić w Łodzi. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo to bardzo interesujące miejsce, w którym, jak wiadomo, fragmenty piękne i wyglancowane sąsiadują z takimi, w których rozglądasz się wokoło i mamroczesz do siebie: Dobry Boże... Uznaliśmy, że to świetnie oddaje stan ducha głównej bohaterki.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj