Osoby czytające wydania polityki

„Polityka”. Największy tygodnik w Polsce.

Wiarygodność w czasach niepewności.

Subskrybuj z rabatem
Film

Wyuzdany i nudny

Recenzja filmu: "Wojna żeńsko-męska", reż. Łukasz Palkowski

Sonia Bohosiewicz gra rozwiedzioną, wyczerpaną uczuciowo kobietę, która zatrudnia się w „Wyuzdanym Magazynie Dla Pań” Sonia Bohosiewicz gra rozwiedzioną, wyczerpaną uczuciowo kobietę, która zatrudnia się w „Wyuzdanym Magazynie Dla Pań” Spinka / materiały prasowe
Zdaje się, że miała to być satyra na nasz szoł-biznes i mazowieckie celebryctwo.

To komedia o kobiecie, która bierze sprawy w swoje ręce – można przeczytać w materiałach reklamowych. Tym razem reklama nie kłamie. Główna bohaterka „Wojny żeńsko-męskiej”, 41-letnia psycholożka Barbara Patrycka (Sonia Bohosiewicz), rozwiedziona, wyczerpana uczuciowo, z dorastającą córką, zatrudnia się w „Wyuzdanym Magazynie Dla Pań” i już jej pierwszy felieton sprawia, że trzeba podwoić nakład. Wkrótce zacznie robić karierę w telewizji. Teraz bierze sprawy w swoje ręce w najbardziej dosłownym sensie. Wcześniej tylko pisała o fotografowanych przez siebie męskich członkach, określając na ich podstawie charakter dodatku, teraz dokonuje przed kamerami badań organoleptycznych. Zakłada też klinikę prącia. Staje się kobietą sukcesu.

Jeszcze się nie śmiejecie? Też nie śmiałem się w kinie. Zdaje się, że miała to być satyra na nasz szoł-biznes i mazowieckie celebryctwo, co rzeczywiście jest tematem na niejedną komedię. Ale znowu nie wyszło. Film Łukasza Palkowskiego, który debiutował kilka lat temu znakomitym „Rezerwatem”, ma niestety jedną podstawową wadę, mianowicie marny scenariusz. Nie wystarczy obiecanka, że historia będzie nieprzyzwoita i gorsząca. Zgorszeni możemy być tylko z jednego powodu – że się wynudziliśmy. Może wstyd o tym przypominać, ale komedia, po pierwsze, powinna być przynajmniej trochę śmieszna. Tymczasem „Wojna”, jak większość naszych nowych komedii, bardziej zasmuca, niż rozwesela. I to już naprawdę przestaje być śmieszne.

Wojna żeńsko-męska, reż. Łukasz Palkowski, prod. Polska, 105 min

Polityka 08.2011 (2795) z dnia 19.02.2011; Afisz. Premiery; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Wyuzdany i nudny"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Ja My Oni

Jak dotować dorosłe dzieci? Pięć przykazań

Pięć przykazań dla rodziców, którzy chcą i mogą wesprzeć dorosłe dzieci (i dla dzieci, które wsparcie przyjmują).

Anna Dąbrowska
03.02.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną