Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

W podskokach przez luksus

Recenzja serialu: „Sekrety luksusowych hoteli”

BBC
Hotele to wylęgarnia intryg, plotek i seksualnych ekscesów – dowiaduje się w pierwszym odcinku nowej dokumentalnej produkcji BBC Entertainment brytyjski aktor Richard E. Grant, po czym biegiem rusza tym tropem.

Osiem odcinków – poświęconych m.in. władzy i pieniądzom, skandalom, vipom czy seksowi – to rajd po najbardziej luksusowych hotelach świata. Pomijając oczywiste pytanie, czy moralne jest w czasach szalejącego bezrobocia i rosnącego rozwarstwienia społecznego wywalanie 44 tys. dol. za noc w apartamencie Ty Warner Penthouse na 52 piętrze nowojorskiego Four Seasons (w cenie bajeczny widok na Manhattan oraz Maybach z kierowcą do dyspozycji) albo 73 dol. za noc dla psa w kalifornijskim Barkley Pet Hotel, mam z serią „Sekrety luksusowych hoteli” dwa zasadnicze problemy. Po pierwsze – prowadzący. Wciąż irytująco podekscytowany, nadaktywny i skupiający uwagę na sobie. Po drugie – zbyt wiele hoteli w odcinku, przez co większość ledwie przelatuje przez ekran.

Bohaterami pierwszej części, oprócz dwóch już wspomnianych, są m.in. londyński Brown’s Hotel, New York Palace Hotel i Caesars Palace w Las Vegas. Po drodze wpadamy jeszcze na parę minut do kasyna w Las Vegas, kolejnych kilka spędzamy w luksusowym klubie dla mężczyzn, następne zabiera nam kuriozalny wywiad z hotelowym potentatem Donaldem Trumpem, trwający krócej niż relacjonowane w programie przygotowania do niego i wspólne z prowadzącym pozowanie do zdjęć. Znacznie ciekawiej zapowiada się grudniowa hotelowa premiera BBC Entertainment „Tajemnice Hotelu Claridge’s”. Trzyodcinkowy, niepozbawiony ironii, wnikliwy portret luksusowego londyńskiego hotelu z tradycjami, jego pracowników oraz gości.

Sekrety luksusowych hoteli, BBC Entertainment, start emisji 19 sierpnia, godz. 22.00

Polityka 33.2014 (2971) z dnia 11.08.2014; Afisz. Premiery; s. 87
Oryginalny tytuł tekstu: "W podskokach przez luksus"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną