Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Książki

Flamandowie na Malcie

Malta 2010 na flamandzko

Wydarzenia teatralne, muzyczne, wizualne i taneczne skupione wokół jednego tematu: sztuki flamandzkiej.

Poznańskiej Malcie stuknęła dwudziestka. Tegoroczna edycja (25 czerwca – 3 lipca) pod zmienioną nazwą maltafestival poznań 2010 kryje wydarzenia teatralne, muzyczne, wizualne i taneczne skupione wokół jednego tematu: sztuki flamandzkiej. Wybór jak najbardziej słuszny.

Spektakle Jana Fabre’a, Jana Lauwersa, Luka Percevala czy Alaina Platela od lat są głównymi punktami najważniejszych światowych festiwali z Awinionem na czele. A przecież mistrzom wyrośli już godni następcy. Na czym polega fenomen teatru Flamandów? Najprościej mówiąc – na mistrzowskiej umiejętności łączenia elementów z rozmaitych dziedzin sztuki (teatru, tańca, muzyki, sztuk wizualnych) i grzebaniu za ich pomocą w człowieku. To sztuka jednocześnie piękna i okrutna, pełna poezji i prawdy, bólu i ekstazy.

Na Malcie nie zobaczymy spektakli o sporach między Flamandami i Walonami, z którymi ostatnio kojarzona jest Belgia, ale ich rozrzut tematyczny i tak jest imponujący: od tanecznej historii o godzeniu się z samobójczą śmiercią ukochanego po epicką opowieść o upadku mitów demokracji.

Szczegóły: www.malta-festival.pl

Polityka 26.2010 (2762) z dnia 26.06.2010; Kultura; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Flamandowie na Malcie"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną