szukaj
Do Gdańska na Festiwal Szekspirowski
Szekspir na upały
Z opisów 20 spektakli, które zostaną pokazane podczas XIV Gdańskiego Festiwalu Szekspirowskiego (30 lipca–8 sierpnia), wynika, że organizatorzy dopasowali festiwalową ofertę do nastrojów rozleniwionych upałami widzów.
Materiały prasowe

Burza!” w reż. Iriny Brook, córki słynnego Petera, rozgrywa się w kuchni, bohaterowie „Burzy” w inscenizacji rumuńskiego reżysera Christi Juncu paradują po swojej wyspie w piżamach i nocnych koszulach, „Wieczór Trzech Króli” wyreżyserowany przez Ormianina Yervanda Ghazanchyana to „fantazja na temat miłości, a wstążki i wirujące parasolki zdają się być sposobem na wszelkie przeszkody i deszczową pogodę”, a „Jak wam się podoba”, w reż. Attili Vidnyánszkyego (Węgry/Ukraina), jest przez samego reżysera nazywane „optymistycznym Szekspirem”.

Z opisów większości z 20 spektakli, które zostaną pokazane podczas XIV Gdańskiego Festiwalu Szekspirowskiego (30 lipca–8 sierpnia), wynika, że organizatorzy doskonale dopasowali festiwalową ofertę do wakacyjnych nastrojów rozleniwionych upałami widzów.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną