Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Książki

Letnia ramówka

Stołeczne teatry: letnia ramówka

Polityka
Do atrakcji, jakimi latem stolica kusi mieszkańców i turystów, dołączyły w tym roku prywatne teatry.

Największą atrakcją w Teatrze Polonia będą z pewnością spektakle z udziałem samej szefowej sceny Krystyny Jandy, cieszące się popularnością niezależnie od pory roku: „Shirley Valentine” i „Boska!”. Kto zaś woli jednocześnie oglądać artystów i życie miasta, powinien wybrać jeden ze spektakli Polonii granych popołudniami na placu Konstytucji. Repertuar szeroki: od bajkowej „Pchły szachrajki” po społecznie zaangażowany „Lament na placu Konstytucji”.

Na charyzmę swojego szefa stawia także Teatr Kamienica. Dyrektora Emiliana Kamińskiego można zobaczyć w „Wieczorze kabaretowym” i w „Testamencie cnotliwego rozpustnika”, gdzie gra Don Juana odbywającego spowiedź życia. Ze spektakli, w których Kamiński nie występuje, warto wymienić uroczą rewię kabaretową rodem z międzywojnia „Piękne panie i panowie”.

Pod rządami aktorki Anny Gornostaj Teatr Capitol specjalizuje się w organizacji zbiorowych ekspedycji do kobiecego wnętrza. W letniej ramówce znajdziemy największy teatralny hit ostatnich lat – radosny musical o menopauzie „Klimakterium... i już” oraz spektakl „Wszystko o kobietach”.

Dla równowagi Teatr Bajka odsłania tajniki męskiej duszy. I ciała. Bohaterami spektaklu „Goło i wesoło” jest grupa striptizerów z Tomaszowa Mazowieckiego Napalone Nosorożce w składzie: Henryk Gołębiewski, Paweł Królikowski, Radosław Pazura, Tomasz Sapryk i Mirosław Zbrojewicz.

Jeszcze dalej w eksploracji męskości idzie Teatr Druga Strefa, reklamując swój przebój na lato „Dialogi Penisa” Pierre'a-Henriego Théronda zadawanym widzom pytaniem: „Zastanawialiście się kiedyś, co powiedziałby penis, gdyby umiał mówić?”.

Zaś dla niezainteresowanych zgłębianiem kobiecej natury czy wysłuchiwaniem zwierzeń penisa Teatr Wytwórnia przygotował V Praski Przegląd Teatralny Hajdpark (25–29 sierpnia). W programie kameralne spektakle teatrów repertuarowych i offowych, m.in. z Bielska-Białej, Kielc i Michałowic.

Polityka 32.2010 (2768) z dnia 07.08.2010; Kultura; s. 47
Oryginalny tytuł tekstu: "Letnia ramówka"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Dlaczego tak późno? Marian Turski w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Powstanie w warszawskim getcie wybuchło dopiero wtedy, kiedy większość blisko półmilionowego żydowskiego miasta już nie żyła, została zgładzona.

Marian Turski
19.04.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną