Kto straszniejszy - postaci z serialu czy widzowie
Zabijanie czasu
Dexter, Breaking Bad, Mad Men, Dr House - seriale, których bohaterowie to typy spod ciemnej gwiazdy.
Dexter Morgan („Dexter”, od 2006 r.) – seryjny morderca, a za dnia specjalista od rozbryzgów krwi w wydziale zabójstw w Miami. Michael C. Hall zdobył Złoty Glob za swoją kreację
materiały prasowe

Dexter Morgan („Dexter”, od 2006 r.) – seryjny morderca, a za dnia specjalista od rozbryzgów krwi w wydziale zabójstw w Miami. Michael C. Hall zdobył Złoty Glob za swoją kreację

Jedni lubią dzień na działce, inni tartę z malinami. Dexter Morgan lubi mordować. Sam powiedziałby, że potrafi uśmiercić człowieka, pociąć jego ciało na kawałki i wrócić do domu przed emisją „Tomasz Lis na żywo”. Ale że gubi się, gdy musi porozmawiać ze swoją dziewczyną. W ogóle gdy musi z kimś porozmawiać.

Przychodzi na przykład na pogrzeb znajomego. Wita go siostra Debra: „Wiem, że było ci ciężko. Jak nie lubisz pogrzebów. Trzymasz się jakoś?”. On na to: „Jakoś”. Po czym dodaje, już z offu, tylko do widzów serialu: „W ogóle się nie trzymam. Utrzymanie twarzy w grymasie żalu przez dwie godziny to jakiś koszmar”.

Prawdziwe emocje budzi w nim tylko żądza krwi, którą oficer policji z Miami wychowujący go jako przybrany ojciec w porę zauważył i spróbował skanalizować, proponując młodemu Dexterowi pewne twarde zasady postępowania. To on nauczył go, jak się kamuflować i zacierać ślady, a wreszcie – że mordować powinien tylko przestępców, i to najlepiej tych, których nie może dosięgnąć prawo.

Szczery do bólu

Dexter musi być sprytniejszy nie tylko od policjantów – to już banał w wypadku opowieści o czarnych charakterach – ale od innych morderców, z którymi prowadzi niebezpieczną grę. W dodatku za dnia pracuje w policji jako specjalista od śladów krwi, co wprowadza do scenariusza wielopoziomowość i ciągłe napięcie.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną