Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Trzy Korony po 30 latach

Recenzja płyty: Krzysztof Klenczon, "(Nie) przejdziemy do historii"

materiały prasowe
Dodatkową atrakcją płyty są dwie wcześniej niepublikowane piosenki.

W kwietniu minęło 30 lat od tragicznej śmierci wielkiej gwiazdy polskiego big-beatu Krzysztofa Klenczona. Klenczon największe sukcesy odnosił w Polsce w latach 60. i 70. z zespołami Czerwone Gitary i Trzy Korony. Czterdzieści kilka lat w muzyce rozrywkowej to cała epoka, ale słuchając współcześnie nagrywających młodych polskich zespołów, takich jak Nerwowe Wakacje czy Muzyka Końca Lata, można dojść do wniosku, że dawne gitarowe przeboje z drugiej połowy ubiegłego wieku nadal mogą być inspiracją dla dzisiejszej grającej młodzieży. Z tym większą przyjemnością słucha się niedawno wydanej płyty Krzysztofa Klenczona „(Nie) przejdziemy do historii”.

Nie ma tu, co prawda, jego wielkich czerwonogitarowych szlagierów, ale są największe hity z okresu zespołu Trzy Korony, z „Beaufortem” i „Portem” na czele. Wszystkie nagrania, bardzo porządnie wyczyszczone i odświeżone, mimo upływu czasu brzmią naprawdę dobrze. Dodatkową atrakcją płyty są dwie wcześniej niepublikowane piosenki: „Droga pełna słońca” i „Popatrz prawdzie w oczy”. Ta druga została stworzona na bazie zachowanej starej taśmy z nagranym wokalem Klenczona z 1972 r., czyli prawdziwy rarytas.

Krzysztof Klenczon, (Nie) przejdziemy do historii, Polskie Radio

Polityka 29.2011 (2816) z dnia 12.07.2011; Afisz. Premiery; s. 59
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzy Korony po 30 latach"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Dlaczego tak późno? Marian Turski w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Powstanie w warszawskim getcie wybuchło dopiero wtedy, kiedy większość blisko półmilionowego żydowskiego miasta już nie żyła, została zgładzona.

Marian Turski
19.04.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną