PASZPORTY 2011. Nominacje w kategorii FILM
Po raz 19 nagrodzimy artystów, którzy mają już znaczące osiągnięcia, ale najlepsze lata jeszcze przed sobą. Na pierwszy ogień pójdą nominowani w kategorii film.
Mirosław Gryń/Polityka

Nasze Paszporty są symbolicznym dokumentem tożsamości, zwracającym uwagę na twórców utalentowanych, poszukujących, odważnych, przekraczających granice w sztuce, trafiających nie tylko do krajowego odbiorcy.

Paszporty przyznaje redakcyjna Kapituła, lecz jest to jednocześnie nagroda, którą wspiera autorytet polskiej krytyki. Nominacje powstają bowiem na podstawie rekomendacji zgłoszonych przez kolegów z innych redakcji. (Każdy z 10 krytyków zgłasza po trzy propozycje). Trzy osoby, które otrzymały najwięcej wskazań, dostają oficjalną nominację do nagrody. Nagrody przyznajemy w sześciu dziedzinach: film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka rozrywkowa, literatura. Od kilku lat przyznajemy również honorowy tytuł Kreatora Kultury, który trafia w ręce mistrza, autorytetu, wychowawcy (rok temu ten tytuł przyznaliśmy poecie Tadeuszowi Różewiczowi).

Był to dobry rok dla polskiego kina, co pokazał ostatni festiwal w Gdyni, bez wątpienia najciekawszy od kilku sezonów.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną