20 lat minęło...

PASZPORTY 2012: Sztuka nas nie oszuka
W styczniu już po raz dwudziesty wręczymy twórcom kultury Paszporty POLITYKI. Chcemy, aby w tym jubileuszowym roku laureatów wybrała publiczność: czytelnicy POLITYKI, internauci, widzowie i słuchacze.
Paweł Althamer (klęczy) – Kreator Kultury w 2009 r., obok: Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, ze złotym skafandrem.
Tadeusz Późniak/Polityka

Paweł Althamer (klęczy) – Kreator Kultury w 2009 r., obok: Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, ze złotym skafandrem.

O specyfice Paszportów, dziś jednej z najstarszych nagród kulturalnych przyznawanych w Polsce, stanowią trzy czynniki. Po pierwsze, nie ograniczyliśmy się do jednej branży, ale postanowiliśmy honorować przedstawicieli wszystkich najważniejszych środowisk twórczych w kraju. Po drugie, jest to w gruncie rzeczy nagroda całej krytyki artystycznej w Polsce – nominacje są konsekwencją wyborów dokonanych przez 60 krytyków z różnych dziedzin. Po trzecie wreszcie, nie poszliśmy najbardziej oczywistymi tropami, które prowadziłyby raczej ku nagradzaniu albo debiutantów, albo za tzw.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną