Osoby czytające wydania polityki

„Polityka”. Największy tygodnik w Polsce.

Wiarygodność w czasach niepewności.

Subskrybuj z rabatem
Paszporty POLITYKI

Katarzyna Krakowiak

Sztuki wizualne 2012. Nominowana Katarzyna Krakowiak

Katarzyna Krakowiak Katarzyna Krakowiak Elvin Flamingo/ Festiwal Alternativa 2011/Instytut Sztuki Wyspa
Za przypominanie nam wszystkim, że zmysł słuchu jest równoważny zmysłowi wzroku. Ze szczególnym uwzględnieniem realizacji na tegorocznym Biennale Architektury w Wenecji.
Realizacja Katarzyny Krakowiak na Biennale Architektury w Wenecji. Realizacja Katarzyny Krakowiak na Biennale Architektury w Wenecji.

Urodziła się w 1980 r. Zajmuje się rzeźbą i architekturą, zazwyczaj w dość niezwykłym kontekście – dźwięku. W 2006 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu w pracowni Mirosława Bałki, którego asystentką była w latach 2004–07. Miała indywidualne wystawy m.in. w Galerii Foksal (Warszawa) i South London Gallery. W 2011 r. współpracowała z Pracownią Projektowania Wnętrz Miejskich na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Za projekt przygotowany wspólnie z kuratorem Michałem Liberą otrzymała wyróżnienie specjalne międzynarodowego jury na tegorocznym Biennale Architektury w Wenecji.

*

Nominujący o Katarzynie Krakowiak:

Nominacja za przypominanie nam wszystkim, że zmysł słuchu jest równoważny zmysłowi wzroku. Ze szczególnym uwzględnieniem realizacji na tegorocznym Biennale Architektury w Wenecji.

Jacek Werbanowski

Dzięki jej pracy z polskim pawilonem w Wenecji znów okazało się, że sztuka to narzędzie do wyłapywania i materializowania abstrakcyjnych idei – takich jak historia, przestrzeń, proces tworzenia.

Anna Theiss

POWRÓT: Serwis Paszporty POLITYKI 2012

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Ja My Oni

Jak dotować dorosłe dzieci? Pięć przykazań

Pięć przykazań dla rodziców, którzy chcą i mogą wesprzeć dorosłe dzieci (i dla dzieci, które wsparcie przyjmują).

Anna Dąbrowska
03.02.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną