Wszyscy laureaci Paszportów

2016

Film: Jan P. Matuszyński
Literatura: Natalia Fiedorczuk-Cieślak
Teatr: Anna Smolar
Muzyka popularna: Wacław Zimpel
Muzyka poważna: Marzena Diakun
Sztuki wizualne: Daniel Rycharski
Kultura cyfrowa: Michał Staniszewski
Kreator Kultury: Jan „Ptaszyn” Wróblewski

2015

Film: Magnus von Horn
Literatura: Łukasz Orbitowski
Teatr: Ewelina Marciniak
Muzyka popularna: Kuba Ziołek
Muzyka poważna: Marcin Świątkiewicz
Sztuki wizualne: Tymek Borowski
Kreator Kultury: CD Projekt RED

2014

Film: Jan Komasa
Literatura: Zygmunt Miłoszewski
Teatr: Radosław Rychcik
Muzyka popularna: Pablopavo
Muzyka poważna: Kwadrofonik
Sztuki wizualne: Jakub Woynarowski
Kreator Kultury: Agnieszka Holland

2013

Film: Dawid Ogrodnik
Literatura: Ziemowit Szczerek
Teatr: Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin
Muzyka popularna: Marcin Masecki
Muzyka poważna: Apollon Musagète Quartett
Sztuki wizualne: Aneta Grzeszykowska
Kreator Kultury: Tomasz Stańko

2012

Film: Marcin Dorociński
Literatura: Szczepan Twardoch
Teatr: Iwan Wyrypajew
Muzyka popularna: très.b
Muzyka poważna: Magdalena Bojanowicz oraz Maciej Frąckiewicz (TWOgether Duo)
Sztuki wizualne: Julia Wójcik
Kreator Kultury: Elżbieta Penderecka oraz Krzysztof Penderecki

2011

Film: Rafael Lewandowski
Literatura: Mikołaj Łoziński
Teatr: Krzysztof Garbaczewski
Muzyka popularna: Julia Marcell, Maciej Szajkowski
Muzyka poważna: Aleksandra Kuls
Sztuki wizualne: Nicolas Grospierre
Kreator Kultury: Jerzy Jarocki

2010

Film: Paweł Sala
Literatura: Ignacy Karpowicz
Teatr: Paweł Demirski i Monika Strzępka
Muzyka poważna: Wioletta Chodowicz
Muzyka popularna: Macio Moretti
Sztuki wizualne: Wojciech Bąkowski

2009

Film: Borys Lankosz, Xawery Żuławski
Literatura: Piotr Paziński
Teatr: Sandra Korzeniak
Muzyka popularna: L.U.C (Łukasz Rostkowski)
Muzyka poważna: Barbara Wysocka
Sztuki wizualne: Karol Radziszewski
Kreator Kultury: Paweł Althamer

2008

Film: Małgorzata Szumowska
Literatura: Sylwia Chutnik
Teatr: Paweł Łysak
Muzyka popularna: Maria Peszek
Muzyka poważna: Artur Ruciński
Sztuki wizualne: Maciej Kurak
Kreator Kultury: Krystian Lupa

2007

Film: Łukasz Palkowski
Literatura: Michał Witkowski
Teatr: Michał Zadara
Muzyka popularna: Krzysztof „Grabaż” Grabowski
Muzyka poważna: Łukasz Borowicz
Sztuki wizualne: Joanna Rajkowska
Kreator Kultury: Andrzej Wajda

2006

Film: Sławomir Fabicki
Literatura: Jacek Dehnel
Teatr: Maja Kleczewska
Muzyka popularna: Fisz i Emade
Muzyka poważna: Agata Szymczewska
Plastyka: Grupa Twożywo
Kreator Kultury: Maria Janion

2005

Film: Przemysław Wojcieszek
Literatura: Marek Krajewski
Muzyka poważna: Rafał Blechacz
Sztuki wizualne: Robert Kuśmirowski
Estrada: Skalpel
Teatr: Jan Klata
Kreator Kultury: Paweł Dunin-Wąsowicz

2004

Film: Wojtek Smarzowski
Literatura: Sławomir Shuty
Teatr: Paweł Szkotak
Muzyka poważna: Agata Zubel
Sztuki wizualne: Cezary Bodzianowski
Estrada: Leszek Możdżer
Kreator Kultury: Wojciech Trzciński

2003

Film: Andrzej Jakimowski
Literatura: Wojciech Kuczok
Teatr: Danuta Stenka
Muzyka: Kuba Jakowicz
Plastyka: Monika Sosnowska
Estrada: Andrzej Smolik
Kreator Kultury: Marek Żydowicz

2002

Film: Piotr Trzaskalski
Literatura: Dorota Masłowska
Teatr: Krzysztof Warlikowski
Muzyka: Dominik Połoński
Plastyka: Marcin Maciejowski
Estrada: Anna Maria Jopek
Kreator Kultury: Roman Gutek

2001

Film: Robert Gliński
Literatura: Paweł Huelle
Teatr: Piotr Cieplak
Muzyka: Mariusz Treliński
Plastyka: Katarzyna Józefowicz
Estrada: Agnieszka Chylińska

2000

Film: Maja Ostaszewska
Literatura: Marzanna Bogumiła Kielar
Teatr: Paweł Miśkiewicz
Muzyka: Stanisław Drzewiecki
Plastyka: Dominik Lejman
Estrada: Ryszard Tymon Tymański

1999

Film: Krzysztof Krauze, za film Dług
Literatura: Marek Bieńczyk
Teatr: Agnieszka Glińska
Muzyka: Paweł Mykietyn
Plastyka: Leon Tarasewicz
Estrada: Myslovitz

1998

Film: Dorota Kędzierzawska
Literatura: Jerzy Pilch
Teatr: Grzegorz Jarzyna
Muzyka: Rafał Kwiatkowski
Plastyka: Jarosław Modzelewski
Estrada: Kazik Staszewski

1997

Film: Jerzy Stuhr
Literatura: Andrzej Sapkowski
Teatr: Anna Augustynowicz
Muzyka: Dariusz Paradowski
Plastyka: Katarzyna Kozyra
Estrada: Kayah

1996

Film: Łukasz Kośmicki
Literatura: Olga Tokarczuk
Teatr: Krzysztof Rau
Muzyka: Olga Pasiecznik
Plastyka: Zofia Kulik
Estrada: Grzegorz Ciechowski

1995

Film: Marcel Łoziński
Literatura: Stefan Chwin
Teatr: Jolanta Ptaszyńska
Muzyka: Stefan Sutkowski
Plastyka: Mirosław Bałka
Estrada: Wojciech Waglewski

1994

Film: Jan Jakub Kolski
Literatura: Marcin Świetlicki
Teatr: Krystyna Meissner
Muzyka: Piotr Anderszewski
Plastyka: Ryszard Górecki
Estrada: Edyta Bartosiewicz

1993

Film: Jacek Bławut
Literatura: Teodor Parnicki
Teatr: Tadeusz Słobodzianek
Muzyka: Stanisław Leszczyński
Plastyka: Stasys Eidrigevičius
Estrada: Kasia Nosowska

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj