Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Wystawy

Starck i inni

Recenzja wystawy: "Niedostrzegalne... Design z kolekcji Muzeum Narodowego w Poznaniu"

materiały prasowe
Wystawa ma za cel pokazanie zwiedzającym tego z kolekcji, co na co dzień ukryte bywa w magazynach, a jest ciekawe i ważne.

Zainteresowanie współczesnym designem rośnie w Polsce z roku na rok. W ofercie galerii i muzeów jest już sporo wystaw rodzimej myśli projektowej, ale ciągle jeszcze brak znaczących pokazów najlepszych światowych wzorów. Poznańskie Muzeum Narodowe kolekcjonuje jednak – to ciekawostka – wyłącznie obce wzornictwo przemysłowe. Nie są to może zbiory zbyt wielkie (około 800 obiektów), ale zaczęto je gromadzić niecałe 30 lat temu. Za to sporo wśród nich przykładów designu najwyższej próby, sygnowanego przez wielkich mistrzów, takich jak Philippe Starck, Ettore Sottsass czy Arne Jacobsen. Najnowsza wystawa ma za cel pokazanie zwiedzającym tego z kolekcji, co na co dzień ukryte bywa w magazynach, a jest ciekawe i ważne. Od legendarnej wyciskarki do cytryn „Juicy Salif” po jedną z ikon współczesnego meblarstwa – regał „Carlton”. Wystawie towarzyszy ciekawy program edukacyjny dla dzieci.

Niedostrzegalne... Design z kolekcji Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Narodowe, Poznań, czynna do 31 sierpnia

Polityka 29.2010 (2765) z dnia 17.07.2010; Kultura; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Starck i inni"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną