Na wystawę - spacerkiem (co i gdzie?)
Sztuka na szlaku
Opinia, że ciekawe wystawy zdarzają się tylko w dużych miastach, nie do końca jest prawdziwa. Na interesujące ekspozycje natknąć się można nie tylko w mniejszych miastach, ale i tam, gdzie zwykliśmy latem odpoczywać: nad morzem, w górach, na Mazurach. Oto kilka podpowiedzi na ostatnie tygodnie lata.
Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem/materiały prasowe

1. Muzeum Tatrzańskie przygotowało we wszystkich swoich miejskich filiach spory projekt „Sezon włoski w Zakopanem”. A w jego ramach kilka wystaw prezentujących m.in. włoską ceramikę i fotografie Alp, a także gry planszowe i etykiety. Propozycja leciutka i aktualna do późnej jesieni.

2. Odpoczywających w Karkonoszach zapraszam natomiast do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Do 19 września otwarta jest tam wystawa „Bitwa pod Somosierrą”, a prezentowane są na niej cztery ogromne szkice wspólnego autorstwa Michała Wywiórskiego (pejzaże) i Wojciecha Kossaka (cały sztafaż). Powstały jako przymiarka do wielkiej malarskiej panoramy, którą na przełomie XIX i XX w. planowano ulokować w Warszawie. Z projektu nic nie wyszło (sprzeciw władz carskich), ale imponujące szkice przetrwały.

3. Przenieśmy się na Mazury. Na Zamku w Reszlu stała ekspozycja ciekawych i różnorodnych zbiorów współczesnej sztuki należących do Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Do podziwiania m.in. prace Edwarda Dwurnika, Jarosława Modzelewskiego, Zofii Kulik czy grupy Łódź Kaliska.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną