Sportfive – „kulisy kontraktu stulecia” z PZPN
Przerwa na łączach
Nieoczekiwanie, za sprawą PZPN, TVP i firmy Sportfive, wielu kibicom przyszło, jak przed półwieczem, czytać o meczach, zamiast je oglądać.
Kibice wyrazili oburzenie. Pytali: czy TVP nie mogłaby się sama dogadać z PZPN? Po co ten kosztowny pośrednik w postaci niemiecko-francuskiej firmy?
EAST NEWS

Kibice wyrazili oburzenie. Pytali: czy TVP nie mogłaby się sama dogadać z PZPN? Po co ten kosztowny pośrednik w postaci niemiecko-francuskiej firmy?

Eliminacyjnych spotkań reprezentacji do mundialu w Brazylii – z Czarnogórą i Mołdawią – nie można było zobaczyć w ogólnodostępnej telewizji. Sprzedający, firma Sportfive, mimo trwających 9 miesięcy rozmów nie porozumiał się z jedynym poważnie zainteresowanym kontrahentem, czyli publiczną telewizją. Z powodu fiaska obie strony wyraziły ubolewanie. Kibice wyrazili oburzenie. Pytali: czy TVP nie mogłaby się sama dogadać z PZPN? Po co ten kosztowny pośrednik w postaci niemiecko-francuskiej firmy?

W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” prezes TVP, Juliusz Braun, potwierdził, że negocjacje za pakiet 10 spotkań eliminacyjnych i 14 towarzyskich zaczęły się od kwoty zbliżonej do 50 mln zł. – To była księżycowa propozycja. Dla nas absolutnie nie do przyjęcia – mówi Włodzimierz Szaranowicz, szef sportu w TVP. – Sportfive schodził z ceny, w końcu stanęło na kwocie, jaką zapłaciliśmy kilka lat temu za prawa transmisji w Vancouver i Londynie. Łącznie. Dla nas to w dalszym ciągu było za dużo. Sportfive powinien przyjąć do wiadomości, że mecze reprezentacji to już nie jest produkt pierwszej jakości.

Brak porozumienia w sprawie transmisji był dobrą okazją, aby poinformować PT publiczność oraz władze o trudnej sytuacji finansowej TVP. I tak dowiedzieliśmy się – po zapewnieniu premiera przed kilku laty o możliwości likwidacji abonamentu – że opłaca go ledwie 175 tys.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną