Charytatywne wygłupy w internecie
Ciągle nowe wyzwania
Mania polewania się wiadrami lodowatej wody była dopiero początkiem. Internet karmi nas kolejnymi absurdalnymi wyzwaniami: połknij łyżkę cynamonu, zassij butelkę albo schudnij 5 kg, a przy tym – uwaga – pomóż biednym dzieciom.
Wygłupy i mrożące krew w żyłach wyczyny pokazywane w programie „Jackass” (MTV) poprzedziły ideę zwariowanych sieciowych wyzwań.
Paramount/Courtesy Everett Collection/EAST NEWS

Wygłupy i mrożące krew w żyłach wyczyny pokazywane w programie „Jackass” (MTV) poprzedziły ideę zwariowanych sieciowych wyzwań.

Słuchajcie, jest wyzwanie: upodobnijcie się do mnie! Jak to zrobić? Wystarczy wsadzić usta do szklanki i zassać na dłuższą chwilę powietrze. To zniszczy wam trochę naczyń krwionośnych i wasze usta spuchną. Lekarze przestrzegają, że może to być niebezpieczne... ale pamiętajcie: #YOLO! – właśnie to wyzwanie youtuberki Jenny Marbles, znane jako The Kylie Jenner Challenge i zakończone skrótem od You Only Live Once (Żyje się tylko raz), dało początek wysypowi najdziwniejszych wyzwań, jakie rzucają sobie internauci.

Kylie Jenner, czyli młodsza siostra Kim Kardashian i córka Katelynn Jenner (znanej przed zmianą płci jako Bruce Jenner), zauważyła na antenie rozrywkowego kanału E!, że chyba wszyscy od miesięcy mówią tylko o jej wydatnych ustach. A przecież żeby osiągnąć taki wygląd, wystarczą ćwiczenia w domu ze szklanką. Podchwyciła to internetowa gwiazdka Jenna Marbles. Filmik, na którym upodabnia swoje usta do ust Kylie, używając tony kosmetyków oraz zasysając szklankę, obejrzało w serwisie YouTube ponad 7 mln osób. A zasysanie szklanek i kubków stanie się na parę miesięcy wyzwaniem dla świata. W ramach zjawiska ochrzczonego mianem The Kylie Jenner Challenge pojawiają się wkrótce kompilacje faili, czyli nieudanych prób sprostania zadaniu – zawierające nagrania ludzi, którzy pokaleczyli i poranili swoje usta, wskutek czego niektórzy trafili do szpitala.

Szalone wyzwania

Internetowe wyzwania rzadko bywają bezpieczne.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną