Jak zrobić zdjęcie psu, żeby znalazł dom
Cztery łapy w kadrze
Wybiera najmniej atrakcyjne, niechodliwe. Chude, brzydkie, stare. Jednak na jej zdjęciach widać coś, co sprawia, że nawet one znajdują dom.
Misiek i Chudy – tandem przyjaciół do wzięcia tylko razem
Alicja Zmysłowska

Misiek i Chudy – tandem przyjaciół do wzięcia tylko razem

Najpierw Alicja robi obchód schroniska. Zagląda do wszystkich kojców i decyduje, które psy zabierze na sesję zdjęciową. Wybiera te z najmniejszymi szansami na adopcję. Jak Miś, kundel trochę w typie owczarka niemieckiego (13 lat), i Chudy, po prostu mieszaniec (10 lat, od ośmiu w schronisku). Muszą znaleźć wspólny dom, bo chociaż nie trafiły tu razem, tak się pokochały, że są nierozłączne. Chudego kilka lat temu ktoś adoptował, ale pies wrócił, bo nic nie jadł, płakał. Tęsknił nie za schroniskiem przecież, tylko za swoim przyjacielem. Więc to jest bardzo trudny przypadek i dlatego tym razem Miś i Chudy poszli na pierwszy ogień.

Poza tym pierwszeństwo przy zdjęciach mają najstarsze, chore, zniedołężniałe i największe. Nie powiedziałaby: najbrzydsze, bo brzydkich psów po prostu nie ma, u każdego da się znaleźć coś uroczego, sposób, w jaki nosi ogon, przekrzywia ucho, cokolwiek. Jej zadaniem jest tylko uchwycić ten moment. Pokazać na zdjęciu nie tylko psa, ale i jego osobowość.

Pasja

Alicja Zmysłowska miała 18 lat, kiedy zdjęcie jej autorstwa trafiło do Top Ten fotografii zwierząt portalu 500px. To jedna z najbardziej prestiżowych fotograficznych stron o światowym zasięgu. Co roku doświadczeni fotograficy wybierają 10 najlepszych kadrów w kilkunastu kategoriach. Zdjęcie Alicji, zatytułowane „Friends”, przedstawia trzy przytulające się psiaki rasy border collie na wrzosowisku.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj