Znana kreskówka oskarżona o demoralizowanie dzieci. O co poszło?
„Świnka Peppa zmienia dzieci w bachory” – ocenił jeden z producentów bajek.
Youtube

„Świnka Peppa zmienia dzieci w bachory” – ocenił jeden z producentów bajek.

2. Brat świnki Peppy zniechęca do jedzenia warzyw i owoców.

Jak podaje portal ofeminin.pl, po obejrzeniu „Świnki Peppy” pewien chłopiec przestał jeść warzywa i owoce, którymi do tej pory zajadał się ze smakiem, a zaczął żądać tortów. Mama chłopca skarżyła się, że to efekt naśladowania zachowań brata świnki Peppy. Bo George woli zjeść ciasto czekoladowe niż owoce i warzywa.

3. Świnka Peppa zniekształca wyobrażenia dzieci o realnych warunkach życia świń.

Włoska organizacja broniąca praw zwierząt Associazione Italiana Difesa Animali ed Ambiente stwierdziła, że bajka zakłamuje rzeczywistość. Zdaniem prezesa organizacji „Świnka Peppa” powinna przedstawiać drugą stronę medalu, czyli przemoc stosowaną wobec świń.

4. Świnka Peppa propaguje kanibalizm.

„No i myślałem, że jej to nic już zarzucić się nie da. A tu słyszę, że bajka propaguje kanibalizm, bo w jednym z odcinków było grillowanie kiełbasy!” – oburzył się prof. Mikołaj Spodaryk w rozmowie z „Gazetą Krakowską”. W ramach protestu pediatra ze Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu postanowił wytatuować sobie świnkę Peppę na ręce.

5. Świnka Peppa „zmienia dzieci w bachory”.

„Świnka Peppa zmienia dzieci w bachory” – stwierdził Subhi Alshaik, producent bajek z firmy one4kids. W rozmowie z BBC przyznał, że jest fanem świnki, ale życzyłby sobie więcej muzułmańskiego punktu widzenia. Wszak dzisiejsza Peppa wydaje się tendencyjna.

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj