Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Jak można zhakować pocztę w komórce?

Zmień sobie hasło, zanim cię zhakują. Zmień sobie hasło, zanim cię zhakują. Felixion / Flickr CC by SA
Przy okazji podsłuchów, które dziennikarze brytyjskiego tabloidu „News of the World” zakładali bohaterom swych tekstów, pojawia się wielokrotnie hasło „hakowania poczty głosowej komórek”. Czy to w ogóle możliwe?

Okazuje się, że tak. I nie trzeba wcale mieć do tego niezwykłych umiejętności, choć wystarczy na pewno obniżony nieco próg moralnej tolerancji.

Wielu operatorów sieci komórkowych daje możliwość odsłuchania zawartości skrzynki poczty głosowej telefonu komórkowego z innego telefonu (np. stacjonarnego). Dzwoni się zazwyczaj pod odpowiedni numer podany przez operatora, a następnie wstukuje numer komórki ofiary (jest on jednocześnie numerem skrytki poczty głosowej) oraz hasło.

Kłopot jednak w tym, że bardzo często jest to hasło domyślne, ustawione dla wszystkich tak samo (na przykład 1111, 4444, 9999, 0000, 1234). A jak się okazało niewielu użytkowników – nawet członkowie rodziny królewskiej i ministrowie – zadają sobie trud jego zmiany.

Ot – i całe hakowanie.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną