Techno echo. Przegląd nowości technicznych
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Lenovo IdeaCentre jest miniaturowy i można go podłączyć do każdego telewizora
materiały prasowe

Lenovo IdeaCentre jest miniaturowy i można go podłączyć do każdego telewizora

Małe, a cieszy

Wydawać by się mogło, że rynek komputerów osobistych jest już zamurowany i między segmentami dużych pecetów czy maków, komputerów przenośnych oraz tabletów nie ma już miejsca dla innych gatunków. Ale to nieprawda. Przykładem jest Lenovo IdeaCentre Q190 – miniaturowy (15,5 x 19,1 x 2 cm), niedrogi komputer, który podłączyć można do większości używanych obecnie telewizorów. Już za 300–400 dol. użytkownik dostanie maszynę zdolną obsłużyć system Windows 8 i ogromną większość aplikacji przydatnych w pracy oraz w domu. Procesor Intel Celeron 887 (1,4 GHz 1333 MHz 2 MB) nie jest może gigantem mocy, ale Q190 ma inne zalety: duży, 500 GB dysk twardy, 4 GB pamięci operacyjnej, moduł Wi-Fi, uniwersalny czytnik kart pamięci, a przede wszystkim ponadprzeciętnie wiele portów, za pośrednictwem których komputerek połączy się z większością współczesnych urządzeń elektronicznych: 4 × USB 2.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj